Afryka dla początkujących, czyli kraje, od których warto zacząć przygodę z tym kontynentem

Piotr Kowalczyk
07.03.2022

Afryka to kolebka ludzkości, a także kontynent z niepowtarzalną florą i fauną. Nic dziwnego, że budzi bardzo duże zainteresowanie wśród osób planujących swoje podróże. Problem w tym, że Afryka boryka się z licznymi problemami politycznymi i gospodarczymi, dlatego pierwszy kontakt z tym kontynentem wcale nie musi być tak przyjemny, jak się wydaje. Aby uniknąć rozczarowania warto na początek postawić na najstabilniejsze i najprzyjaźniejsze turystom kraje. Wymieniamy je w naszym artykule.

Egipt

Nie mogliśmy zacząć od żadnego innego kraju. Egipt jest turystyczną potęgą, która przyciąga tysiące turystów z Polski. Pamiętajmy jednak, że wakacje w tym kraju to nie tylko hotele all inclusive, ale przede wszystkim zwiedzanie fantastycznych, bezcennych zabytków, na czele ze świetnie zachowanymi piramidami.

Maroko

Maroko w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale wciąż nie jest tak zadeptane przez turystów jak chociażby Egipt. Dlatego będzie to dobra propozycja dla osób, które chcą zasmakować „prawdziwej” Afryki, spędzić noc na pustyni czy zobaczyć Casablancę i zachwycające zabytki Maroka.

Kenia

Teraz coś dla tych, którzy mogą sięgnąć nieco głębiej do kieszeni, a przy tym marzą o przeżyciu safari. Kenia idealnie się do tego nadaje, ponieważ w kraju tym żyje wiele gatunków zwierząt niespotykanych nigdzie indziej na świecie. Kenia jest również dość bezpiecznym państwem, bardzo otwartym na turystów. Dodatkowym atutem są znakomite hotele zlokalizowane na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

RPA

Jeśli nie przeraża Cię wielogodzinny lot, to warto wziąć pod uwagę także Republikę Południowej Afryki. Ten kraj ma wiele do zaoferowania, na czele z zachwycającym Parkiem Narodowym Krugera. Safari? Zwiedzanie? Wspaniała przyroda? Kąpiel w oceanie? Wszystko to znajdziesz w tym jednym z najbardziej rozwiniętych krajów afrykańskich. 

Tanzania

Hit turystyczny ostatnich lat, który przyciąga przede wszystkim fanów relaksu w rajskich okolicznościach przyrody. Oczywiście mamy tutaj na myśli głównie należącą do Tanzanii wyspę Zanzibar, która kusi fantastycznymi plażami, ciepłym oceanem o lazurowym kolorze wody oraz wciąż atrakcyjnymi cenami pobytów w dobrej klasy hotelach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie