Zwiedzanie Gdańska z dziećmi? 5 dowodów na to, że to możliwe!

Krzysztof Jagielski
25.04.2015

Ktoś powiedział, że zwiedzanie z dziećmi musi być traumą dla najmłodszych? Pewnie nigdy nie robił tego w Gdańsku. Miasto ma dla rodzin znakomitą ofertę, a na szlaku zabytków i ciekawostek historycznych naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy dla Was 5 niezawodnych propozycji.

Zacznij od ZOO

Dzieci uwielbiają oglądać dzikie zwierzęta, a dorośli co najwyżej udają, że jest im to obojętne. Gdańskie ZOO należy do najbardziej rozbudowanych w Polsce i warto je odwiedzić podczas każdej wizyty w mieście.

Gdański Ogród Zoologiczny mieści się w dzielnicy Oliwa. Ma powierzchnię aż 120 hektarów i gości zwierzęta z każdego zakątka świata. Gdy już je wszystkie odwiedzicie, warto zaprosić milusińskich do zabawy w działającym w ZOO parku linowym lub skorzystać z okazji do jazdy konnej.

Kraina Zabawy idealna na rodzinne szaleństwa

Pora przenieść się do Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana, w którym coś dla siebie znajdą się nie tylko spragnieni spacerów. W parku działa jeden z największych na Pomorzu parków rozrywki. Kraina Zabawy pochłonie dzieci bez reszty!

Znajdziemy tu zarówno klasyczne karuzele, huśtawki i świetnie wyposażony plac zabaw, jak i skatepark z doskonale przygotowanymi torami i rampami. Podczas wakacji każdego dnia odbywają się tu różne imprezy, głównie skierowane do rodzin.

Może rejs Motławą?

Gdańsk to miasto nadmorskie, a jego łącznikiem z Morzem Bałtyckim jest oczywiście Motława. Rzeka stanowi atrakcję samą w sobie, szczególnie jeśli zaproponujemy dzieciom fantastyczny rejs. Odbywamy go na pokładach galeonów Czarna Perła i Lew. Statkami dopłyniemy aż do Westerplatte, a przewodnik przez cały czas będzie nam przybliżać historyczne tajemnice Gdańska.

Spacerując brzegiem Motławy oczywiście nie można ominąć kolejnej rzecznej atrakcji – pełnomorskiego statku Sołdek. Jest on udostępniony do zwiedzania, a wizyta na jego pokładzie będzie dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Muzea nie muszą być nudne!

Gdańsk to fascynująca historia, której możemy dotknąć w licznych muzeach. Rodzinom z dziećmi z pewnością warto polecić wizytę w trzech miejscach. Pierwszym z nich jest Ośrodek Kultury Morskiej, który dzieciom da możliwość zostania kapitanem statku czy pracownikiem portowym. Fascynująca wystawa naprawdę wciąga!

Drugim punktem krzewiącym wiedzę wartym polecenia rodzinom jest Centrum Hewelianum. To interaktywna wystawa, która promuje poznawanie nauk ścisłych, szczególnie w kontekście astronomii – nierozłącznie związanej z Gdańskiem.

Koniecznie odwiedźcie też Galerię Starych Zabawek. To wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska, w którym możemy poznać historię zabawek pochodzących z początku XX wieku.

Coś dla szukających mocnych wrażeń

Na zakończenie całego dnia (a najlepiej weekendu) zwiedzania Gdańska z dziećmi, polecamy Wam aktywny i bardzo emocjonujący wypoczynek na miejscowym torze kartingowym. Mieści się on na parkingu jednego z kinowych multipleksów. Do Waszej dyspozycji jest tor o długości 450 metrów oraz 10 pojazdów. Emocje gwarantowane!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.