Zieleniec na narty? Sprawdź, czy to dobry kierunek

Mateusz Rąbalski
01.08.2022

Zieleniec jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w naszym kraju. Pięknie położony, z dogodnym dojazdem (zwłaszcza z centralnej Polski) kusi przede wszystkim rodziny, które docenią łatwość tamtejszych tras i ich różnorodność. Czy jednak na pewno jest to dobry kierunek na wyjazd narciarski także dla Ciebie? Poznaj plusy i minusy Zieleńca.

Świetne warunki dla narciarzy

Czego jak czego, ale akurat warunków narciarskich nie można Zieleńcowi odmówić. Bez wątpienia jest to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej utrzymanych stacji w naszym kraju. Tras jest całe mnóstwo, dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zieleniec można szczególnie polecić początkującym i średniozaawansowanym narciarzom. Ci szukający długich, agresywnych tras będą raczej zawiedzeni.

Brak kolejek – duża zaleta tego ośrodka narciarskiego

Choć Zieleniec jest tłumnie odwiedzany przez narciarzy, nie tylko z naszego kraju, to jakimś cudem udaje się tam uniknąć długich kolejek do wyciągów. Na pewno pomaga w tym duża liczba krzeseł oraz spora przepustowość. Jeśli więc tym, co najbardziej odbiera Ci ochotę do jeżdżenia na nartach są kolejki, to Zieleniec powinien być strzałem w dziesiątkę.

Atrakcje poza nartami? Zapomnij!

Przechodzimy do tych mniej przyjemnych aspektów spędzania urlopu narciarskiego w Zieleńcu. Na pewno nie jest to dobry kierunek dla rodzin, gdzie część osób nie jeździ na nartach. Nie ma co liczyć na komfortowe spacerowanie z wózkiem czy sankami, ponieważ zimą Zieleniec jest zasypany śniegiem i nikt nie dba odśnieżanie chodników. Brakuje również restauracji, nie wspominając już o atrakcjach dla dzieci.

Spodziewaj się problemów z pogodą

W Zieleńcu niestety jest problem z pogodą, z czego trzeba sobie zdawać sprawę przed zarezerwowaniem pobytu. Co prawda warunki narciarskie potrafią się tam utrzymać nawet do kwietnia, ale z drugiej strony bardzo często pojawia się mgła, która ogranicza widzialność i sprawia, że jazda na nartach jest zwyczajnie niebezpieczna i niekomfortowa. Do tego dochodzą jeszcze bardzo silne wiatry i zacinający śnieg. Nie jest są niestety przypadki incydentalne, ale raczej norma.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie