Wypoczynek nad morzem w Trójmieście

Andrzej Winnicki
20.03.2017

Polskie wybrzeże jest coraz chętniej wybierane jako miejsce letniego wypoczynku przez turystów z kraju, ale i zagranicy. Dzieje się tak dlatego, że tutejsze miejscowości wypoczynkowe gwarantują wiele atrakcji, ale i miejsc, gdzie można komfortowo wypocząć.

Pod oboma względami najlepszym miejscem do wypoczynku nad Bałtykiem okazuje się Trójmiasto. Jest to duży kompleks miejski, gdzie na turystów czeka mnóstwo atrakcji, które warto zobaczyć. Co istotne, na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni znajdują się ciekawe miejsca, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom z nimi podróżującym.

Będąc w Gdańsku, nie sposób nie pójść na tamtejszą starówkę, która jest położona blisko rzeki Motławy. Wzdłuż klimatycznych, wąskich uliczek ciągną się zabytkowe, kupieckie kamienice, w których po dziś dzień mieszczą się sklepiki oraz warsztaty rzemieślnicze, często przekazywane z pokolenia na pokolenie. To właśnie tutaj można nabyć przepiękną i oryginalną biżuterię z bursztynu, która będzie przepiękną pamiątką po wakacjach nad morzem. Na starówce, w pobliżu Dworu Artusa znajduje się słynny pomnik Neptuna, na którego tle koniecznie trzeba zrobić sobie zdjęcie.

Gdynia jest miastem nowoczesnym, pełnym współczesnej architektury, ale i tutaj możemy zapoznać się z historią regionu, gdyż pielęgnowane są tradycje marynistyczne. Przy Skwerze Kościuszki zacumowane są zabytkowe statki – Dar Pomorza oraz ORP Błyskawica. Kilka kroków od nich można przenieść się do fascynującego podwodnego świata, zwiedzając Akwarium Morskie w Gdyni.

W Sopocie mamy duże szanse na wyśmienitą zabawę. Rozrywkę na poziomie, szczególnie w pochmurne dni gwarantuje między innymi tamtejszy aquapark.

A gdzie wypocząć, kiedy decydujemy się na wypoczynek w Trójmieście? Dobrym wyborem okazują się apartamenty, których wynajęcie wbrew pozorom wcale nie ponosi za sobą wygórowanych kosztów. Na stronie www.dhapartamenty.pl można wyszukać apartament, który będzie odpowiadał nam zarówno pod względem lokalowym (ilość pokoi, wyposażenie, położenie na mapie miasta), jak i cenowym. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce szybko można odnaleźć odpowiedni apartament, który w czasie wypoczynku nad morzem stanie się naszym domem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie