Wybierasz się na wakacje z lotniska w Polsce? Sprawdź, jak nie przepłacić za parking

Krzysztof Jagielski
26.05.2023

Polacy znów szturmują biura podróży. Sezon wakacyjny 2023 ma być bardzo dobry, o czym świadczy znakomita sprzedaż wycieczek. Najchętniej latamy na południe Europy, oczywiście z naszych lotnisk – w tym regionalnych. Klasycznym dylematem turysty jest to, gdzie zostawić samochód, aby koszty parkingu nas nie zrujnowały. Oto kilka wskazówek.

Byle nie na parkingu lotniskowym!

Podstawowa zasada brzmi: nigdy nie zostawiamy samochodu na czas wakacji na parkingu lotniskowym. Taki parking służy wyłącznie do tego, aby zaparkować na kilkanaście czy kilkadziesiąt minut w oczekiwaniu na bliskich, których odbieramy z lotniska. Jeśli o tym zapomnisz, to po powrocie z urlopu może na Ciebie czekać niemiła i bardzo kosztowna niespodzianka.

Rada

Czasami specjalne ceny parkingu lotniskowego oferują swoim klientom biura podróży – warto o to podpytać podczas wykupywania wycieczki.

Skorzystaj z oferty parkingu i podwózki w cenie

Takie parkingi działają przede wszystkim w największych miastach, jak Warszawa czy Wrocław. Usługa polega na tym, że nie tylko wynajmujemy miejsce parkingowe, ale też korzystamy z podwózki na lotnisko. Jest to bardzo wygodne i opłacalne, ponieważ cena za tydzień parkowania zwykle nie przekracza 100 złotych.

Czasami opłacalny może być transfer taksówką

Jeśli mieszkasz np. 100 kilometrów od lotniska, z którego wyruszysz na wakacje, to zawsze warto sprawdzić, czy nie opłaci się zamówić kursu taksówką lub samochodem z aplikacji przewozowej. Koszt może być porównywalny z tym, jaki trzeba byłoby ponieść na parking + paliwo. Jest to również bardzo wygodne, ponieważ nie musimy się już kłopotać wyborem parkingu, a przy tym kierowca zostawi nas pod samymi drzwiami terminala.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie