Wars podnosi ceny. Jedzenie w pociągu znów droższe

Antoni Kwapisz
23.05.2024

Podróżowanie pociągiem po Polsce jest coraz wygodniejsze i szybsze, a często także tańsze w porównaniu z samochodem. Nic dziwnego, że wiele osób przekonuje się do tego środka transportu. W pociągu można również całkiem smacznie zjeść. Niestety, jest to coraz droższe, szczególnie po ostatniej podwyżce cen w Warsie. Poznaj szczegóły.

Ile zapłacimy za popularne dania?

O podwyżkach cen poinformowała spółka PKP Intercity, która jest właścicielem spółki Wars, argumentując to oczywiście inflacją.

Obecnie w Warsie trzeba zapłacić np. 21 zł za jajecznicę na maśle (symboliczna podwyżka o 50 groszy), 27 zł za śniadanie polskie i 32 zł za śniadanie Wars. Popularne wśród podróżnych racuchy z jabłkami kosztują teraz 25 zł.

Na spore podwyżki muszą być przygotowane osoby, które w Warsie zamawiają dania główne. Kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną kosztuje obecnie 42 zł, co oznacza podwyżkę o 2,50 zł. Warto przy tym zauważyć, że Wars poza podniesieniem cen, zmniejszył też porcje niektórych dań.

Dodatkowo w menu Warsu nie znajdziemy już niektórych pozycji, na przykład makaronu bolognese czy ryżu zasmażanego z warzywami. W nich miejsce pojawiły się nowości, jak chili con carne czy makaron z sosem pomidorowym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie