Wakacje w Polsce nie muszą być drogie! Wykorzystaj te sposoby

Mariusz Siwko
12.02.2021

Coraz więcej osób planuje swoje wakacyjne urlopy poza granicami naszego kraju. Motywacją do tego jest nie tylko chęć zwiedzenia innych zakątków świata, ale też… względy ekonomiczne. Rzeczywiście, wakacje w Polsce nie są rozwiązaniem najtańszym, szczególnie w porównaniu z np. pobytem all inclusive w Tunezji czy Turcji. Istnieją natomiast sposoby na to, aby mimo wszystko wesprzeć lokalną turystykę, jednocześnie nie drenując swojego portfela. Te najlepsze wymieniamy w naszym poradniku.

Unikaj kurortów

To podstawowa zasada, której warto się trzymać. Oczywiście nie jest to wcale równoznaczne z unikaniem atrakcji turystycznych. Ważne jest natomiast to, aby osoby chcące oszczędzać nie zatrzymywały się w tak popularnych kurortach, jak Sopot, Międzyzdroje czy Mikołajki, nie wspominając już o Zakopanem. Ceny noclegów, zwłaszcza w sezonie, zwalają z nóg, a wystarczy odjechać kilkanaście kilometrów, aby zapłacić nawet o połowę mniej.

Wybierz agroturystykę

Agroturystyka przeżywa renesans popularności i trudno się temu dziwić. Wielu z nas jest zmęczonych ciągłym przebywaniem w otoczeniu nowoczesnych technologii, dlatego w czasie wakacji chcemy od tego wszystkiego odpocząć i zasmakować sielskiego życia na wsi. W Polsce powstaje coraz więcej ośrodków agroturystycznych, a dodatkową zachętą są tutaj atrakcyjne ceny.

Zwiedzaj własnym samochodem

Paradoksalnie może to być bardzo dobry sposób na oszczędności, szczególnie jeśli masz samochód na gaz i zabierasz komplet pasażerów. Ten środek lokomocji nie tylko zapewni najwyższy komfort i oszczędność czasu, ale też pieniędzy. Wbrew obiegowej opinii bilety kolejowe i autobusowe są dość drogie, w dodatku nie wszędzie dotrzemy korzystając z usług przewoźników. Własne auto daje niezależność, a do tego można się w nim nawet przespać, oszczędzając na noclegu.

Im dalej od gór i morza, tym taniej

Wakacje nad samym morzem lub w sercu Tatr nigdy nie będą tanie, ponieważ lokalni przedstawiciele branży turystycznej bez skrupułów windują ceny widząc tłumy gości. Dobrym pomysłem może więc być spędzenie urlopu np. w centralnej Polsce, na Warmii, Pojezierzu Brodnickim, w Borach Tucholskich czy na Kaszubach. Atrakcji tam nie brakuje, natomiast ceny są dużo przystępniejsze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie