Wakacje w Polsce – co robić, gdy pada deszcz?

Maciej Piwowski
17.08.2023

Pogoda w Polsce to istna ruletka, o czym wie chyba każdy, kto choć raz spędzał urlop w naszym kraju. Trafiając na deszczową aurę trudno jest być z tego powodu zadowolonym. Warto natomiast mieć przygotowaną listę rzeczy do robienia w czasie niepogody – zwłaszcza z dziećmi. Oto kilka propozycji.

Wizyta w muzeum

Muzeum w naszym kraju nie brakuje, a wizyta w takim przybytku wcale nie musi być nudna. Co ważne, nie warto ograniczać się tylko do muzeów w bezpośredniej okolicy. Czasami dobrze jest dojechać na przykład godzinę w jedną stronę, by spędzić świetny czas w wartościowym, ciekawym muzeum.

Wyjście do centrum nauki

W Polsce powstaje coraz więcej centrów nauki, by wymienić tylko do najsłynniejsze, czyli „Kopernik”. Warto rozejrzeć się za takimi centrami i zabrać do nich dzieci, które będą mogły zgłębić wiedzę z dziedziny fizyki, biologii, chemii, matematyki etc.

Park rozrywki

Standardowa, ale godna odnotowania propozycja. W czasie niepogody park rozrywki może wręcz uratować deszczowy dzień, gwarantując mnóstwo zabawy i młodszym, i starszym członkom rodziny. Alternatywnie można wybrać się do aquaparku czy na termy.

Rodzinny seans w kinie

Deszczowa aura może zmotywować do tego, aby wreszcie wybrać się do kina – coraz więcej osób rezygnuje z tego na rzecz platform VOD. Kino ma jednak swoją magię, dlatego nawet niedługi seans może być świetną formą spędzenia czasu z całą rodziną.

Aktywność na przekór pogodzie

To, że pada deszcz, wcale nie oznacza konieczności siedzenia w pokoju czy w domku. Można założyć ubrania przeciwdeszczowe, kalosze, chwycić parasole i ruszyć na plażę w poszukiwaniu bursztynów czy na szlak do jednej z górskich dolin. Trzeba tylko chcieć i nie marudzić na aurę!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie