Urlop nad polskim morzem – jak się spakować?

Krzysztof Jagielski
05.07.2021

Jednym z koronnych argumentów osób unikających spędzania wakacji w Polsce jest kapryśna pogoda. Faktycznie, jadąc na dwa tygodnie nad Bałtyk czy w Tatry nie ma co liczyć na to, że każdego dnia będziemy się cieszyć pięknym słońcem i wysoką temperaturą. Jednak zgodnie z powiedzeniem, że nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie ubranie, warto dać szansę rodzimym kurortom i właściwie się na taki urlop spakować. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Zabierz ubrania na każdą pogodę

Dosłownie na KAŻDĄ. Oczywiście w lipcu czy w sierpniu raczej nie trzeba się już obawiać przymrozków i opadów śniegu, ale jeśli wybieracie się nad polskie morze na majówkę, to przesadą na pewno nie będzie zabranie jesiennych, może nawet zimowych kurtek. Niestety, ale tego pakowania będzie sporo, ponieważ nad Bałtyk po prostu trzeba wziąć i długie, i krótkie ubrania – swetry, bluzy polarowe, dresy, jak i ciuchy na upał.

Namiot plażowy – lepszy niż parawan

Pakując się nad Bałtyk koniecznie zabierzecie namiot plażowy. Zajmuje o wiele mniej miejsca niż parawan, co jest ukłonem w stronę innych plażowiczów, a doskonale spełni swoją funkcję. Typowym problemem nad polskim morzem jest porywisty wiatr, przed którym taki namiot świetnie ochroni (podobnie jak przed palącym słońcem).

Kilka par butów – obowiązkowo!

Jeśli jedziecie nad Bałtyk własnym autem, to z pewnością znajdziecie miejsce na dodatkowe pary butów, które można poupychać nawet pod fotelami. Nad polskim morzem butów nigdy nie jest za dużo. Zabierzcie klapki, sandały, obuwie sportowe, ale też kalosze i może pełne buty typu wiosennego.

Parasol zawsze mile widziany

Pakując się na urlop nad Bałtykiem wręcz należy zacząć od parasola, który powinien od razu wylądować w bagażniku auta – wtedy o nim nie zapomnicie. Parasol jest praktycznie niezbędny, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że podczas wakacji przytrafi się kilka deszczowych dni, a szkoda przecież siedzieć w domku czy w pokoju hotelowym.

Plecak wygodniejszy niż torba plażowa

Torby plażowe słabo sprawdzają się podczas wakacji na polskim morzem. Dlaczego? Ponieważ większość z nas musi do tej plaży najpierw dojść, pokonując nierzadko kilkaset metrów. W takich warunkach o wiele lepszym wyborem będzie sportowy plecak, w który spakujecie wszystkie rzeczy potrzebne na plaży, a jego dźwiganie nie będzie tak uciążliwe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie