TOP atrakcji Wrocławia

Andrzej Winnicki
31.05.2024

Wrocław bez wątpienia jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie miast w Polsce. Jeśli jeszcze nie udało Ci się go odwiedzić, to czas najwyższy nadrobić zaległości. A jest co nadrabiać, o czym przekonujemy w naszym poradniku. Poznaj najważniejsze atrakcje Wrocławia.

Rynek i Stare Miasto

Serce Wrocławia, Rynek, z jego kolorowymi kamieniczkami, jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Warto zwiedzić także okoliczne uliczki Starego Miasta, pełne zabytków i urokliwych kafejek.

Ostrów Tumski

To najstarsza część Wrocławia, nazywana często „wyspą katedralną”. Można tu podziwiać przepiękną architekturę, w tym Katedrę św. Jana Chrzciciela. Wieczorem warto zobaczyć, jak zapalane są gazowe latarnie przez latarnika.

Panorama Racławicka

To monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów, przedstawiające słynną bitwę pod Racławicami. Jest to jedna z nielicznych i największych panoram malarskich na świecie.

Wrocławski Ratusz

Jedna z głównych atrakcji Rynku, gotycki Ratusz, zachwyca swoją bogato zdobioną fasadą i jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury średniowiecznej w Europie Środkowej.

Hala Stulecia

Obiekt wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, słynie z innowacyjnej konstrukcji i jest jednym z najważniejszych dzieł architektury XX wieku.

Wrocławskie Zoo i Afrykarium

To najstarszy i jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Afrykarium z kolei to unikalna część zoo, która obejmuje okazy fauny i flory Afryki.

Ogród Japoński

Znajdujący się przy Hali Stulecia Ogród Japoński jest idealnym miejscem na relaks wśród pięknych krajobrazów i roślinności charakterystycznej dla Kraju Kwitnącej Wiśni.

Krasnoludki Wrocławskie

Poszukiwanie krasnoludków rozsianych po całym mieście to zabawa, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Te małe statuetki stały się jednym z symboli Wrocławia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie