TOP 6 atrakcji Lubelszczyzny

Jerzy Biernacki
02.10.2021

Stanisław Jachowicz miał rację pisząc o Polakach, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. Ta maniera towarzyszy nam do dziś, czego efektem jest to, że wiele osób lepiej zna Egipt czy Tunezję niż przepiękne regiony kraju. Polska ma wiele do zaoferowania i coraz częściej doceniają to także zagraniczni turyści. Jeśli masz twarde postanowienie nadrobienia zaległości, zapraszamy Cię na Lubelszczyznę. Ten przepiękny region jest rajem zarówno dla fanów przyrody, jak i historii. Oto 6 największych atrakcji Lubelszczyzny.

  1. Roztocze – to region jak z bajki, którego odwiedzenie polecamy wszystkim pracownikom korporacji, na co dzień zamkniętych w stalowo-szklanych wieżowcach. Roztocze najlepiej zwiedzać na rowerze lub pieszo – tras jest tu więcej niż autostrad w całej Polsce. Jako bazy wypadowe znakomicie sprawdzą się Zwierzyniec lub Susiec.
  2. Kazimierz Dolny – kto nigdy nie widział tego miasta, ten nie może mieć pojęcia, jak piękna jest Polska. Kazimierz Dolny klimatem i zabytkową zabudową urzeknie każdego – pod oboma względami może się równać z najpiękniejszymi miastami Europy i nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty przesady. Zjeść kopytka z sosem grzybowym siedząc przy stoliku z widokiem na Wisłę... marzenie.
  3. Zamość – zamojski ratusz jest jednym z turystycznych symboli nie tylko Lubelszczyzny, ale także całej Polski. Zamość ma jednak do zaoferowania znacznie więcej. Spacer po renesansowych uliczkach tego miasta jest wspaniałym doświadczeniem i idealną okazją do tego, aby uświadomić sobie, jak ogromny potencjał turystyczny tkwi w naszym kraju.
  4. Lubelska starówka – odwiedzając Lubelszczyznę nie wypada nie zatrzymać się na chwilę w stolicy regionu, czyli w Lublinie. To niedoceniane przez wielu miasto zachwyca od pierwszego kontaktu, szczególnie jeśli wizytę w Lublinie zacznie się od zwiedzania starówki. Jest ona tak piękna i klimatyczna, że chce się tutaj zostać na dłużej. Każdy kto pozna Lublin od tej strony jest zszokowany, jak urokliwe jest to miasto.
  5. Masłomęcz – w tej niewielkiej miejscowości w gminie Hrubieszów odkryto prawdziwą sensację archeologiczną. Badaczom udało się natrafić na ślady osadnictwa z okresu od II do IV wieku naszej ery. W tym miejscu działa wspaniała atrakcja turystyczna, jaką jest zrekonstruowana wioska Gotów, czyli ludów zamieszkujących dawniej te tereny.
  6. Puławy – tego miasta nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. W końcu to właśnie Puławy przez lata pozostawały w prywatnych rękach możnych rodów szlacheckich, czyli Lubomirskich, Sieniawskich, a w końcu Czartoryskich. Wszystkie rodziny pieczołowicie dbały o miasto, czego efekty możemy podziwiać do dziś. Warto wybrać się na spacer urokliwym parkiem w stylu angielskim i podziwiać klasycystyczny pałac Czartoryskich.

Masz aż 6 mocnych powodów, aby w końcu wybrać się na Lubelszczyznę. Uwierz na słowo – to będzie fascynująca podróż!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie