Szkoła językowa w Gdańsku, czyli okno na świat

Mateusz Rąbalski
19.08.2016

Już sam pobyt w Gdańsku wydaje się dotarciem do miejsca, z którego ciągnie człowieka dalej w świat. Portowe miasto, nieustanny gwar, tłum turystów, mieszanka różnych języków na ulicach i w kawiarniach. Rozumiesz trochę z tych kawiarnianych rozmów, ale boisz się zagadnąć czy włączyć do rozmowy. Czasem ktoś zaczepi cię na ulicy, zapyta o drogę. Odpowiadasz zakłopotany, bo choć umiesz to zrobić, pewności wciąż ci brak. Wciąż czujesz się jak wywołany do odpowiedzi uczniak, któremu rozmówca wytknie każdy błąd. Gdzie ta przyjemność z dogadania się w języku obcym, gdzie satysfakcja, że się jednak rozumie, umie, potrafi wybrnąć z sytuacji? Szkolne nawyki skutecznie zabiły w tobie poczucie sprawstwa - to nic, że obcokrajowiec zrozumiał, co do niego mówisz i pozdrowił cię przyjaźnie. Z tyłu głowy wciąż masz mnóstwo wątpliwości - przecież nie było idealnie…

Komunikacja, głupcze!

Pora, chyba, abyś poszukał w tym Gdańsku także dobrej szkoły językowej. Nowoczesne metody nauczania nie są nakierowane na wytykanie słuchaczom błędów, ale na uświadamianie im, że język to przede wszystkim komunikacja - jeśli umiesz dogadać się z drugim człowiekiem, to sukces. Przecież każdy rodowity mówca języka popełnia błędy! Dlaczego miałby ich nie popełniać ktoś, kto się go uczy jako języka obcego? Tak, wiem - bo ucząc się języka obcego od razu uczysz się poprawnych form. Ale szkoła języków obcych w Gdańsku to nie jest twoja podstawówka, w której do nauki języków jedynie cię zniechęcono. Daj sobie szansę! Poczuj przyjemność z przyswajania nowych słówek i gramatycznych struktur nie po to, żeby dostać trójkę ze sprawdzianu, ale żeby nie bać się otworzyć usta, kiedy ktoś zaczepi cię na ulicy i zapyta o twoje miasto, które - sam wiesz - turystów przyciągać będzie zawsze. W Gdańsku wiedzą jak uczyć języków obcych. 

Poczuj się jak w centrum świata

Zapraszamy cię na kursy do szkoły językowej w samym centrum Gdańska. Tutaj jak nigdzie poczujesz jak dobrze władać językami obcymi. Kiedy po skończonej lekcji opuścisz budynek szkoły, od razu wpadniesz w wir ludzi, którzy przyjeżdżają tu z całej Europy, żeby podziwiać ulicę Mariacką, Dwór Artusa czy nabrzeże Motławy. Teraz już z łatwością wyobrazisz sobie, że i ty staniesz kiedyś na gwarnej ulicy Berlina czy Nowego Yorku i zapytasz o drogę. Szkoły językowe w Gdańsku nie różnią się od tych w innych metropoliach świata: także i my wychodzimy naprzeciw zmieniającym się potrzebom naszych słuchaczy. Oferujemy kursy standardowe i egzaminacyjne, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kursy stacjonarne i online. Zanurzymy cię w język obcy już od pierwszej lekcji, a potem przygotujemy do eksperymentowania z nim i czerpania radości z nabywania nowych umiejętności oraz pobłażania sobie samemu: popełnianie błędów to naturalny etap nauki języka. Będziesz przyswajał sobie język obcy w interakcjach i nawet nie przyjdzie ci do głowy, że ta przyjemna czynność, której się właśnie oddajesz to… nauka. I hasło szkoła nabierze dla ciebie całkiem nowego znaczenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie