SZCZYRK. Hotel, wypoczynek i góry

Andrzej Winnicki
05.11.2015

W ślad za swoimi światowymi odpowiednikami hotele w Polsce przestały oferować swoim klientom wyłącznie nocleg i wyżywienie w hotelowej restauracji. Na ograniczenie się wyłącznie do takich podstawowych usług pozwolić sobie mogą jedynie obiekty położone w centrach największych aglomeracji, w których zatrzymują się biznesmeni i osoby będące w mieście przejazdem, a ich pobyt ogranicza się maksymalnie do kilku dni.

Zauważalna zmiana dotyczy szczególnie ośrodków położonych w miejscowościach wypoczynkowych, znanych kurortach i w regionach chętnie odwiedzanych przez urlopowiczów i turystów. Do takich obiektów goście nie przyjeżdżają, aby tylko przenocować, a następnego dnia załatwić pilne sprawy i jak najszybciej wrócić. W Szczyrku większość przyjezdnych to osoby, które spodziewają się nie tylko atrakcji związanych z górskimi szlakami, ale oczekują również więcej od hotelu, w którym często zatrzymują się na kilkanaście dni. I współczesne hotele są przygotowane, aby te oczekiwania spełnić i zaoferować swoim gościom dodatkowe usługi i atrakcje o każdej porze roku.

Szczyrk, który jest znanym i bardzo popularnym górskim kurortem jest znakomitym przykładem takiej oferty, która nie ogranicza się tylko do sezonu letniego i zimowego, ale pozwala znakomicie spędzić wolny czas przez cały rok lub też połączyć obowiązki służbowe z wieloma rozrywkami. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić strony internetowe ośrodków wczasowych i hoteli, np.: hotel-elbrus.pl. To strona hotelu w Szczyrku, w którym można nie tylko zanocować, zamówić posiłki i otrzymać mapkę z najbliższymi szlakami górskimi. W takim hotelu można zorganizować konferencję w specjalnej i odpowiednio wyposażonej sali, skorzystać z wielu zabiegów SPA, które hotel oferuje swoim gościom lub zorganizować imprezę okolicznościową w znakomitej hotelowej restauracji. Warto też zwrócić uwagę na wiele promocji cenowych. A to przecież nie wszystko. Poza hotelem jest słynny Szczyrk i niezapomniane górskie krajobrazy.

Grzegorz Wiśniewski

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie