Polskie regiony, które mogą być nowymi hitami turystycznymi

Mateusz Rąbalski
24.02.2021

Wakacje w Polsce nie są już kojarzone z opcją tylko dla mniej zamożnej części społeczeństwa. Coraz chętnie odkrywamy nowe zakątki naszego kraju, wybierając lokalizacje wolne od hord turystów i idących za nimi wysokich cen. Już teraz można przewidywać, które regiony Polski będą nowymi hitami turystycznymi. Warto je odwiedzić jak najszybciej, bo za chwilę także tam zaroi się od turystów.

Kaszuby

O Kaszubach ciężko jest oczywiście pisać, jak o „nowym hicie turystycznym”, ponieważ ten region cieszy się dużą popularnością od lat. Faktem jest natomiast, że do tej pory Kaszuby były traktowane raczej, jako przystanek na drodze nad Bałtyk. Ot, kilka dni i jedziemy dalej, by wypocząć na wybrzeżu. Tymczasem widać wyraźnie, że Kaszuby powoli stają się miejscem docelowego spędzania urlopu. Trudno się temu dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę fantastyczną przyrodę, liczne tereny, gdzie można całkowicie odciąć się od świata, a także przebogatą kulturę Kaszubów.

Bory Tucholskie

Jeśli nie chcesz jechać aż na Kaszuby, to kilkadziesiąt kilometrów wcześniej możesz zatrzymać się w Borach Tucholskich. To nieco zapomniana kraina, która nadal ma nam wiele do zaoferowania. Bory można polecić każdemu, kto szuka bliskiego kontaktu z naturą, lubi ciszę, przeszkadzają mu tłumy, a jednocześnie preferuje aktywne spędzanie wolnego czasu. Jest tam mnóstwo terenów spacerowych i rowerowych, to także raj dla kajakarzy i grzybiarzy.

Pojezierze Brodnickie

Nigdy nie udało mu się nawet nawiązać rywalizacji z Mazurami, ale wiele wskazuje na to, że Pojezierze Brodnickie może mieć wkrótce swoje pięć minut. To piękna i znacznie mniej skomercjalizowana kraina, która zachwyci każdego fana wodniactwa. Można tam uprawiać żeglarstwo, znajdzie się mnóstwo terenów spacerowych, jest gdzie zaszyć się w głuszy i całkowicie odciąć od świata. To naprawdę nieodkryta perełka.

Podlasie

Niemiłosiernie wyśmiewane w Internecie za sprawą popularnych memów, ale okazuje się, że ta akcja była również najlepszą formą promocji dla całego regionu. Podlasie stało się bardzo modne i wkrótce przeżyje najazd turystów. To jeden z najbardziej dziewiczych terenów na mapie naszego kraju, gdzie przeplatają się różne kultury, religie, zwyczaje. Zdecydowanie warto tego doświadczyć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie