Pojezierze Brodnickie na weekend i wakacje

Andrzej Winnicki
17.06.2016

Mazury z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego – piękne jeziora, spokój i mnóstwo atrakcji turystycznych sprawiają, że Polacy chętnie rezygnują z zagranicznych kurortów na rzecz tego regionu.

Pojezierze Brodnickie pełne uroku

Pojezierze Brodnickie nie należy do najpopularniejszych obszarów północnej Polski i właśnie w tym tkwi jego urok. To mezoregion położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Jego granice są wytyczone przez dwie rzeki: Drwęcę i Lutrynę. Pojezierze cechują niezwykle czyste jeziora i rozległe lasy. To miejsce przyjazne turystom. Dobrze rozwinięta infrastruktura pozwala na przeżycie niezapomnianych wakacji na łonie przyrody. Wiele do zaoferowania maja także hotele na Mazurach. Głęboczek Vine Resort & Spa  to miejsce, w którym turyści chętnie spędzają urlop. Największym miastem Pojezierza Brodnickiego jest Brodnica położona w centrum regionu.

Co robić?

Pojezierze Brodnickie to świetne miejsce dla wszystkich preferujących aktywny wypoczynek na łonie natury. Nie bez powodu Brodnica może posługiwać się mianem Zielonych Płuc Polski. Spływy kajakowe, rejsy tratwą, wycieczki piesze oraz rowerowe, a zimą zjazdy na nartach biegowych to tylko niektóre atrakcje tej okolicy. Entuzjaści wędkarstwa również znajdą tam coś dla siebie. Cisza, spokój i liczne jeziora sprzyjają uprawianiu tego sportu. Różne sposoby na spędzanie wolnego czasu oferują hotele na Mazurach. Głęboczek Vine Resort & Spa posiada w swojej ofercie programy ćwiczeniowe, a także wycieczki przyrodnicze i historyczne.

Zabytki Brodnicy

Kiedy już znudzi nam się podziwianie uroków przyrody możemy zwiedzić brodnickie zabytki. Jednym z najpopularniejszych jest spichlerz pochodzący z XVII wieku należący do Muzeum Regionalnego. Turyści z chęcią odwiedzają Pałac Anny Wazówny wybudowany w XVI wieku oraz wieżę dawnego zamku krzyżackiego. Według lokalnych legend na wieży spotkać można ducha Anny Wazówny, która ostatnie lata swojego życia spędziła właśnie w Brodnicy. Tamtejszy rynek w nietypowym trójkątnym kształcie również jest na liście miejsc wartych zobaczenia. Znajdujące się tam kamieniczki cieszą oko zabytkową architekturą. Na brodnickim rynku mieści się również stara studnia oraz pomnik Powstańca Listopadowego.

Pojezierze Brodnickie to miejsce, w którym spędzić można rodzinny weekend lub urlop. Zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i wielbiciele historii i pięknej architektury nie będą się nudzić podczas wycieczek po Brodnicy i jej okolicach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.