Pojezierze Brodnickie– dlaczego warto?

Andrzej Winnicki
29.05.2024

Pojezierze Brodnickie to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Administracyjnie leży w granicach województwa kujawsko-pomorskiego. Nie cieszy się taką popularnością jak np. Mazury, co warto wykorzystać i odwiedzić ten region zanim odkryje go masowa turystyka. Kilka atrakcji Pojezierza Brodnickiego opisujemy w naszym artykule.

Rezerwat przyrody Bachotek

Jest to jedna z największych atrakcji Pojezierza Brodnickiego. Rezerwat oferuje niepowtarzalne krajobrazy i bogatą florę, otaczając jezioro Bachotek, które jest doskonałym miejscem do obserwacji ptaków wodnych i błotnych.

Spływy kajakowe Drwęcą

Rzeka Drwęca jest jedną z najpopularniejszych rzek kajakowych w Polsce. Idealnie nadaje się na spływy o różnym stopniu trudności, co sprawia, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni kajakarze znajdą tu coś dla siebie.

Zamek w Brodnicy

To imponujący zamek z XIII wieku, położony na wzgórzu nad rzeką Drwęcą, stanowiący jedną z głównych atrakcji historycznych regionu. Obecnie mieści się tu Muzeum w Brodnicy, prezentujące ekspozycje dotyczące historii miasta i regionu.

Jezioro Niskie Brodno

Pojezierze Brodnickie szczególnie mocno przyciąga miłośników wodniactwa. Do uprawiania takich aktywności jak żeglarstwo czy pływanie łódką idealnie nadaje się jezioro Niskie Brodno, które jest otoczone pięknymi lasami.

Wieża widokowa na Górze Dylewskiej

Jeśli lubisz spektakularne widoki, to warto wejść na tę wieżę i napawać się fantastyczną panoramą regionu, w tym lasów i pobliskich jezior.

Tor do kajakarstwa górskiego w Kurzętniku

Jest to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Tor jest doskonałym miejscem do treningu i zabawy dla kajakarzy górskich na wszystkich poziomach zaawansowania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie