Orientarium, czyli nowa atrakcja turystyczna Łodzi. Znamy ceny biletów

Krzysztof Jagielski
20.06.2022

Orientarium to długo oczekiwany obiekt, który został otwarty w łódzkim ZOO. Ta atrakcja przyciągnie turystów z całej Polski (i prawdopodobnie nie tylko), na co wskazuje obszerność oferty. Niewiele jest takich miejsc w naszym kraju, dlatego jeśli szukasz pomysłów na spędzenie weekendu z całą rodziną, to już teraz zaplanuj sobie wypad do Łodzi. Sprawdź też ceny biletów do Orientarium.

Czym jest Orientarium?

Orientarium to kompleks, który ma prezentować faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Pod tym względem obiekt mocno wyróżnia się na tle innych ZOO w Polsce, w tym słynnego Afrykarium we Wrocławiu.

W Orientarium możemy podziwiać między innymi słonie (na największym wybiegu w Polsce), aligatory, makaki, niedźwiedzie malajskie, a przede wszystkim przedstawicieli podwodnej fauny, czyli rekiny, płaszczki oraz około 1300 ryb – to wszystko jest dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki dzięki imponującemu podwodnemu tunelowi o długości około 26 metrów.

Ceny do Orientarium – tanio nie jest

Orientarium rozpoczęło działalność 29 kwietnia i wiele wskazuje na to, że będzie hitem tegorocznych wakacji. Na przeszkodzie nie powinny również stanąć dość wysokie ceny biletów. Przede wszystkim nie ma wejściówek ulgowych. Bilet normalny kosztuje 70 złotych lub 80 złotych w opcji łączonej, umożliwiającej również zwiedzanie kompleksu EC1 łódzkiego ZOO.

Najbardziej opłacalny jest bilet rodzinny, który kosztuje 220 złotych – taka wejściówka umożliwia wstęp dwóm osobom dorosłym i dwójce lub trójce dzieci.

Ucieszą się posiadacze Karty Łodzianina, którzy za bilet wstępu do Orientarium zapłacą tylko 40 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie