Narty w Szczyrku? Sprawdź, dlaczego warto

Andrzej Winnicki
22.02.2024

Szczyrk to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Po niedawno poczynionych inwestycjach należy również do tych najnowocześniejszych. Jeśli szukasz atrakcyjnego miejsca na ferie z rodziną czy znajomymi, to koniecznie weź pod uwagę właśnie wyjazd do Szczyrku. Oto kilka argumentów, które powinny Cię przekonać.

Różnorodność tras

Szczyrk oferuje szeroki wybór tras narciarskich o różnym stopniu trudności, co sprawia, że jest idealnym miejscem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Nowoczesne wyciągi

W Szczyrku znajdziemy duży wybór nowoczesnych wyciągów, zarówno orczykowych, krzesełkowych, jak i gondolowy, co minimalizuje ryzyko stania w długich kolejkach.

System naśnieżania

Dzięki systemowi sztucznego naśnieżania sezon narciarski w Szczyrku trwa dłużej i startuje wcześniej niż w wielu innych regionach. To dobra informacja dla osób, które np. chcą poszusować w marcu czy nawet na początku kwietnia.

Malownicze krajobrazy

Szczyrk jest położony w Beskidzie Śląskim, oferując piękne widoki na okoliczne góry i przyjemny, górski klimat. To dobra lokalizacja dla osób, które chcą nie tylko pojeździć na nartach, ale też np. uprawiać turystykę pieszą.

Pełne zaplecze

Szczyrk jest pełnoprawnym kurortem narciarskim, oferującym dostęp do szkółek, wypożyczalni sprzętu, snowparków, tras biegowych, licznych restauracji oraz miejsc noclegowych na każdą kieszeń – włącznie z dobrej klasy hotelami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie