Narty w Szczyrku? Sprawdź, dlaczego warto!

Maciej Piwowski
23.02.2024

Szczyrk to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Do niedawna był jednak uznawany za symbol infrastrukturalnego upadku. Od kilku lat sytuacja systematycznie się poprawia, a wręcz można już napisać, że obecnie Szczyrk śmiało może konkurować z np. czeską czy słowacką konkurencją. Szukasz fajnego miejsca na wypad narciarski w Polsce? Skorzystaj z naszej rekomendacji i wybierz się do Szczyrku. Oto kilka argumentów.

Dużo tras

W Szczyrku działa kilka stacji narciarskich, z których największa oferuje blisko 40 kilometrów tras o różnym poziomie trudności, w tym 5 kilometrów tras oświetlonych. Takie liczby nie zrobią wrażenia na bywalcach austriackich czy włoskich kurortów, jednak jak na polskie warunki jest to świetny wynik. W Szczyrku każdy, kto tylko chce, z pewnością się najeździ.

Znakomita infrastruktura

Szczyrk jest jednym z nielicznych ośrodków narciarskich w Polsce, który oferuje narciarzom wjazd na górę gondolą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które w dodatku skutecznie rozładowuje kolejki. Poza gondolą mamy do dyspozycji oczywiście wiele krzeseł i orczyków, dzięki czemu każdy narciarz, niezależnie od umiejętności, będzie mógł komfortowo dostać się na start swojej trasy.

Można poczuć adrenalinę

Choć Szczyrk uchodzi raczej za ośrodek rodzinny, to wytrawni narciarze także znajdą tam coś dla siebie. Niektóre trasy są naprawdę wymagające, a przy tym można je pokonać w taki sposób, aby zjazd na sam dół ośrodka zajął dobrych kilka minut – to już wymaga nie lada kondycji.

Dobre ceny

Szczyrk nie jest ośrodkiem tanim, ale pod względem cen z pewnością wyróżnia się na plus na tle Zakopanego czy przede wszystkim ośrodków w Czechach i na Słowacji. Jeśli więc nie chcesz szaleć z budżetem na narty, to przyjazd do Szczyrku może być bardzo dobrym pomysłem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie