Które termy w Polsce wybrać? Tym warto się kierować

Antoni Kwapisz
21.08.2023

W Polsce działa dziś około kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i nie ma się czemu dziwić – pobyt na termach jest, a przynajmniej powinien być, super komfortowy. W naszym artykule podpowiadamy, czym warto się kierować przy wyborze konkretnych term w Polsce.

Ceny biletów

Wyjście na termy, zwłaszcza z całą rodziną, nie jest tanią zabawą. Trzeba się tutaj liczyć z wydatkiem na poziomie minimum 200 zł za cztery osoby (dwoje dzieci) za 2 godziny. Oczywiście jedne obiekty są tańsze, inne droższe – rozejrzyjcie się za takim dostępnym na Waszą kieszeń, aby nie musieć sobie później odmawiać innych przyjemności, zwłaszcza podczas wakacji.

Atrakcje wodne i nie tylko

Głównym powodem, dla którego wybieramy się na termy, jest możliwość przyjemnego spędzenia czasu w ciepłej wodzie termalnej. Jest to ściśle uzależnione od dostępności różnych atrakcji. Dla dzieci powinny to być baseny i zjeżdżalnie, dla dorosłych jacuzzi, leżanki czy strefa saun.

Kolejki

Przed wyjazdem na termy radzimy skorzystać z kamerek online i sprawdzić, czy w obiekcie nie ma dzikich tłumów. Nadmiar gości odbiera przyjemność z zażywania kąpieli w wodzie termalnej, skazując również na długie oczekiwanie w kolejkach do największych atrakcji. Trudno tutaj mówić o wypoczynku, raczej o fundowaniu sobie dodatkowego stresu i frustracji.

Miejsca parkingowe

Szczególnie w deszczowe dni parkingi pod kompleksami termalnymi zaczynają się korkować, a znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Warto zatem sprawdzić, czy dany obiekt dysponuje wystarczającą liczbą miejsc, najlepiej bezpłatnych (w cenie biletu wstępu na termy). 

Dojazd do term

Na to również warto zwrócić uwagę, szczególnie nie mając własnego samochodu. Niektóre kompleksy termalne są położone w takim miejscu, że naprawdę trudno jest do nich dojechać komunikacją zbiorową.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie