Kolej gondolowa w Solinie – nowa atrakcja dla odwiedzających Bieszczady

Mateusz Rąbalski
09.08.2023

Polskie Bieszczady są jedynymi z najpiękniejszych zakątów Europy. Ich wielką zaletą jest zachowanie lokalnej przyrody w niemal dziewiczym stanie. Nie oznacza to jednak, że Bieszczady są rajem tylko dla osób preferujących ascetyczną turystykę. Wkrótce turyści będą mogli skorzystać z nowej atrakcji, czyli kolei gondolowej w Solinie.

Szczegóły inwestycji

Kolej gondolową realizują Polskie Koleje Linowe. Inwestycja zostanie udostępniona turystom już w wakacje 2022 roku. To może być wielki hit, zwłaszcza biorąc pod uwagę specjalną konstrukcję wagoników, które umożliwią obserwowanie panoramy Bieszczad i tafli Jeziora Solińskiego z każdej strony (widok 360 stopni).

W sumie do dyspozycji turystów będzie 25 wagoników, z których każdy pomieści 8 osób. Cała trasa kolejki mierzy około 1,5 kilometra. Prace są już na ukończeniu i nie powinno być żadnego opóźnienia w oddaniu inwestycji do użytku.

Dodajmy również, że w ramach realizacji tego projektu powstanie wieża widokowa oraz park tematyczny, który ma przybliżać turystom historię Bieszczad i lokalne legendy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie