Jesienny weekendowy wypad za miasto – gdzie pojechać w Polsce?

Marek Szydełko
06.10.2021

Weekendowe wypady turystyczne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają szybko i relatywnie niedużym kosztem naładować baterie oraz „przetrwać” do prawdziwego urlopu. Wbrew pozorom nie musisz dysponować wysokim budżetem, aby pozwolić sobie na taki krótki wyjazd z drugą połówką czy nawet z całą rodziną. Szczególnie jesienią, gdy ceny noclegów wyraźnie spadają, da się zorganizować atrakcyjny wypad za nieduże pieniądze. Kilka pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Ściana Wschodnia

To zawsze niezawodny kierunek, zwłaszcza na krótkie wypady i to jesienią. Ściana Wschodnia jest przepiękna, w dużej mierze nadal nieodkryta i nie tak oczywista, jak te najpopularniejsze regiony naszego kraju. Na pewno warto sobie zaplanować co najmniej kilka krótkich wyjazdów, dzieląc je pomiędzy Podlasie, Lubelszczyznę i Podkarpacie. Co na początek? Zdecydowanie polecamy Roztocze!

Tatry

Nie mogło ich zabraknąć w naszym zestawieniu, ponieważ czego by o nich nie mówić, to pozostają jednym z najpiękniejszych pasm górskich w Europie. Jesienią w Tatrach można już doświadczyć spokoju, uniknąć dzikich tłumów i w pełni docenić ich majestat. Weekendowy wypad oczywiście polecamy raczej mieszkańcom południowej Polski, choć jeśli możesz sobie przedłużyć wyjazd o kilka dni, to odległość nie będzie już mieć żadnego znaczenia.

Wybrzeże Bałtyku

Skoro były Tatry, to musi być też wybrzeże. Jesienią ma ono zupełnie inny charakter niż w sezonie wakacyjnym. Jeśli kochasz polskie morze, ale latem unikasz go jak ognia z uwagi na tłumy i wysokie ceny, to jesienią koniecznie pozwól sobie na krótki wypad. Bez problemu znajdziesz nawet dobry hotel w cenie prywatnej kwatery w lipcu, a spacerując plażą masz szansę nie spotkać nikogo innego. Dodatkowo jesienią i zimą nad Bałtykiem utrzymuje się najwyższe stężenie jodu.

Duże miasto

W Polsce spokojnie można uprawiać tzw. city break, czyli krótkie, najczęściej weekendowe wypady turystyczne do atrakcyjnych miast. Wiele osób niepotrzebnie szuka szczęścia latając do Paryża, Pragi czy Barcelony, nie doceniając tego, że w naszej ojczyźnie także jest co zobaczyć. Na weekendowy wyjazd szczególnie dobrze nadają się te największe miasta, które zapewniają mnóstwo atrakcji turystycznych i rozrywek – Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy choćby bardzo urokliwy Toruń.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie