Jednodniowe wycieczki z Warszawy – kilka ciekawych pomysłów

Andrzej Winnicki
25.11.2020

Warszawa sama w sobie jest bardzo atrakcyjnym miastem do zwiedzania. Jeśli jednak planujesz zatrzymać się w stolicy na dłużej, to po kilku dniach prawdopodobnie zacznie Ci się nudzić. Wtedy, zamiast siedzieć w hotelu, zacznij zwiedzać okolice Warszawy. Przygotowaliśmy kilka propozycji jednodniowych wycieczek.

Twierdza Modlin

Dawniej pełniła bardzo ważną funkcję militarną. Nie każdy wie, że została wzniesiona na polecenie Napoleona. Gdy wpadła w ręce Rosjan została przez nich rozbudowana. Twierdza administracyjnie należy do Nowego Dworu Mazowieckiego. Warto się tam wybrać na całodzienną wycieczkę, podczas której będzie możliwość przejścia się dużą częścią fortyfikacji. Gratka nie tylko dla fanów militariów!

Zamek w Czersku

Kilkadziesiąt kilometrów na południe od Warszawy znajduje się jeden z lepiej zachowanych zamków w Polsce. Czersk to niewielka miejscowość, do której łatwo można dotrzeć własnym samochodem czy nawet komunikacją zbiorową. Zamek jest bardzo malowniczo położony, polecamy wybrać się tam wcześnie rano, najlepiej w pogodny dzień. To fajne miejsce na zwiedzanie, ale i na piknik w otoczeniu przyrody.

Żelazowa Wola

Przez Polaków kojarzona przede wszystkim, jako miejsce urodzin Fryderyka Chopina. Najwybitniejszy kompozytor w historii naszego kraju ma oczywiście własne muzeum w Żelazowej Woli. Można zobaczyć dom, w którym mieszkał, pospacerować po urokliwym parku czy posłuchać fragmentów muzyki stworzonej przez Chopina. W Żelazowej Woli regularnie odbywają się też koncerty pianistyczne. Okolica jest przepiękna, dlatego warto się tam wybrać nie tylko z uwagi na postać słynnego kompozytora.

Kazimierz Dolny

To nieco dłuższa wycieczka, ale akurat z Warszawy można się bardzo szybko i wygodnie dostać do Kazimierza Dolnego – bez wątpienia jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. To super pomysł na całodniowy wypad, podczas którego można chłonąć niepowtarzalną atmosferę rynku, podziwiać dzieła lokalnych artystów czy zjeść pyszny obiad z zachwycającym widokiem na Wisłę. Nie dziwi, że to właśnie Kazimierz Dolny jest jednym z ulubionych celów krótkich wycieczek mieszkańców Warszawy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie