Gdzie wyjechać z rodziną w województwie Pomorskim

Mateusz Rąbalski
11.04.2018

Województwo Pomorskie jest położone na północy Polski z siedzibą władz w Gdańsku. Dostęp do morza rozwinął popularność tutejszych miast. Po zasiedleniu się zakonów rycerskich na tym terenie pozostały warowne zamki, które dzisiaj stanowią zabytki cieszące się zainteresowaniem. Jednakże nie tylko zamki stanowią atrakcje tego regionu.

Gdańsk, Gdynia, Sopot

Trójmiasto to najbardziej rozpoznawalny symbol województwa, tworzą go Gdańsk, Gdynia i Sopot. Gdańsk to ośrodek gospodarki morskiej z bardzo dużym portem handlowym. Perłą miasta jest Żuraw kiedyś pełniący rolę obronną miasta od strony portu. Dzisiaj to punkt „must-see” dla zwiedzających turystów. Największą atrakcją Gdańska jest rejs statkiem „Czarna Perła” i „Galeon Lew” po Motławie na półwysep Westerplatte. Znajdujący się tam pomnik Obrońców Wybrzeża to symbol rozpoczęcia II wojny światowej i bohaterstwa poległych Polaków. Przy brzegu Motławy cumuje statek – muzeum o nazwie „Sołdek”, niezwykła atrakcja dla turystów. Gdynia słynie z największej i najnowocześniejszej przystani jachtowej Marina w samym centrum miasta. Dla chętnych miłośników przystań oferuje kluby żeglarskie. W Marinie cumuje znany na całym świecie Żaglowiec Dar Pomorza. Na wybrzeżu gdyńskim atrakcją jest molo, które pozwala zaczerpnąć spokoju i relaksu, pomimo tego, że nie jest najdłuższe. Sopot to modne, imprezowe centrum Polski, miejsce do którego ciągną zwykli turyści jak i celebryci. Miasto to jest posiadaczem najdłuższego molo w Europie, do którego prowadzi słynny deptak - Monciak.

Dolina Charlotty

Nazywana Krainą Bajek pozwala zapomnieć o troskach dniach codziennego. Na rodzinny wyjazd jest to idealne miejsce. Znajduje się we wsi Strzelinko koło Słupska i zapewnia spokojny i cichy wypoczynek. Dolina Charlotty to mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Aktywnie spędzać czas można w parku linowym, jeżdżąc konno lub uczestnicząc w spływie kajakowym rzeką Słupią. Dzieci z pewnością zachwyci Fokarium i mini ZOO z Krainą Bajek. A Atrakcjami dla najmłodszych mogą być także rejs łódką na wyspę lemurów czy rowery wodne. Przeniesienie się w świat bajek to świetna zabawa na cały dzień. Po aktywnie spędzonym czasie okoliczny czterogwiazdkowy Hotel Dolina Charlotty oferuje pełen relaks dla ciała w formie aromaterapii, basenu, sauny i jacuzzi. Natomiast pobliski amfiteatr w okresie letnim zaprasza turystów na coroczny Festiwal Legend Rocka. Godny uwagi jest również Royal Baltic Luxury Boutique.

Hel

Jedyny w Polsce półwysep oblany z trzech stron wodami Bałtyku. Dzięki temu Hel fascynuje, a bujna zieleń zachęca do spacerów. Piękny widok można obserwować z nadmorskiej promenady. Prowadzi tuż brzegiem morza, a tarasy w niektórych miejscach znajdują się tuż nad taflą wody. Latarnia Morska na Helu i Park Wydmowy to największe atrakcje półwyspu. Dla miłośników militariów niedaleko dworca PKP „Hel” rozpoczyna się Szlak Militarny. Wybierając go można napotkać obiekty powojenne z okresu II Rzeczypospolitej. Tereny te jeszcze 14 lat temu stanowiły strzeżone tereny wojskowe i nie były dostępne dla turystów

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to najpiękniejsza pamiątka, jaka mogła pozostać po Zakonie Krzyżackim. To największa twierdza w całej Europie, która zachęca całe rodziny do zwiedzania. Zamek zachwyca z daleka, ale warto dostać się na drugą stronę rzeki by przyjrzeć się mu z bliska. Został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Cała panorama miasta widoczna jest z wieży zamkowej. Zwiedzanie trasą rodzinną pozwala zaciekawić dzieci historią Polski. Najmłodsi mogą przebrać się za rycerzy i wczuć się w klimat zamku. Atrakcją są turnieje rycerskie, rozwiązywanie zagadek w komnatach i szukanie skarbca. Nowością dla turystów z dziećmi są spektakle „światło i dźwięk”. Przewodnik lektor opowiada historie związane z zamkiem podczas gdy komnaty ogarnia mrok. Po Zamku w tym czasie rozchodzą się dźwięki m.in. oręża i rżenie koni. Województwo pomorskie jest bogate w różnego rodzaju atrakcje, które przyciągają nie tylko turystów chcących odznaczyć to miejsce na swojej mapie. Ale także miłośników żeglarstwa, kultury czy dziedzictwa narodowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie