Gdzie w Polsce można uprawiać downhill?

Krzysztof Jagielski
17.05.2024

Downhill to szybko zyskująca na popularności dyscyplina sportowa, która polega na zjeździe rowerem górskim po specjalnie przygotowanych, wymagających technicznie trasach, często zlokalizowanych w górach. Zapewnia to gwałtowny przypływ adrenaliny, pozwalając również na odkrywanie nowych miejsc i przebywanie w bezpośredniej bliskości natury. W Polsce sukcesywnie przybywa ośrodków, w których można bezpiecznie uprawiać downhill. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Szczyrk Mountain Resort

Ten ośrodek w Szczyrku oferuje trasy o różnym stopniu trudności. Wielką zaletą jest możliwość wjechania na start trasy wyciągiem krzesełkowym.

Bike Park Kasina

To jeden z największych bike parków w Polsce, oferujący kilka tras downhill i enduro o różnym stopniu trudności, w tym trasy dla początkujących i zaawansowanych.

Bike Park Krynica-Zdrój

Ten ośrodek w Beskidzie Sądeckim oferuje kilka tras zjazdowych, w tym trasy dla zaawansowanych rowerzystów, jak również dla osób zupełnie początkujących.

Szklarska Poręba

Teraz przenosimy się w Karkonosze, gdzie znajduje się Bikepark Szklarska Poręba, ośrodek oferujący trasy downhillowe oraz pumptrack.

Czarna Góra

Sudecki ośrodek słynie przede wszystkim z doskonałych tras narciarskich, natomiast wiosną, latem i jesienią można się tam nacieszyć ekstrermalnymi zjazdami rowerem.

Zieleniec Bike Park

Ośrodek w Zieleńcu oferuje trasy dla rowerzystów o różnym poziomie umiejętności, w tym kilka tras downhill, które powinny zadowolić osoby uzależnione od adrenaliny i zaawansowane technicznie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie