Gdzie na wakacje w Polsce? [4 miejscowości]

Krzysztof Jagielski
16.04.2018

Czy miejsc i okazji do wypoczynku trzeba szukać daleko? Oczywiście, że nie! Wspaniałe wakacje można przeżyć także w Polsce, choć nie każdy w to wierzy. Dlatego właśnie przedstawiamy argumenty, które przekonają cię do tego, by urlopowi w kraju nad Wisłą powiedzieć zdecydowane „tak”! Oto nasze propozycje – wierzymy, że się nie rozczarujesz!

Wakacje – w Polsce czy za granicą?

Sceptycy powiedzą, że wczasy w Polsce nie mogą się równać z wakacjami za granicą. Nie dość, że pogoda kapryśna, to jeszcze ceny znacznie wyższe. Jednak czy nie jest to aby jedynie stereotyp, który upodobaliśmy sobie bezrefleksyjnie powtarzać? Jak to stereotyp, ma w sobie cząstkę prawdy, ale też wiele upraszcza. Polskie zaplecze turystyczne to nie tylko Bałtyk, zimne morze i smażona ryba. Kto nie ma innych skojarzeń, ten najwyraźniej słabo zwiedził Polskę. Poza tym podobnie wyglądające plaże można znaleźć także w Chorwacji, Turcji czy Egipcie. Tyle tylko że wielu z nas lubi nadmierne gloryfikować to, co za granicą. Wniosek? Warto jeździć po świecie, ale Polsce też trzeba dać szansę!

Gdzie jechać na wakacje w Polsce?

Międzywodzie

Od wakacji nad Bałtykiem oczekujesz czegoś więcej? Wybierz się do Międzywodzia. Dlaczego akurat tam? Bo to mały i urokliwy kurort znajdujący się na wyspie Wolin, na skraju Wolińskiego Parku Narodowego (ok. 20 km na wschód od Międzyzdrojów). Będziesz mieć zatem mnóstwo okazji do obcowania z naturą w jej najczystszej formie. Wolin to piękne klifowe wybrzeże, lasy bukowe, wyspiarska delta rzeki Świny i główny szlak przelotu ptaków wzdłuż bałtyckiego wybrzeża. W samym Międzywodziu możesz natomiast cieszyć się o nawet kilka stopni cieplejszą wodą morską niż w innych częściach wybrzeża! Zapewnia to położenie miejscowości pomiędzy Zalewem Kamieńskim a Bałtykiem, a więc między jeziorem a morzem.

Szczawnica

Szczawnica kojarzy ci się z ośrodkiem sportów zimowych? Błąd! To miejscowość równie atrakcyjna także latem. Szczawnica leży przy granicy ze Słowacją i jest miastem uzdrowiskowym. Niemal dwie trzecie terenu miasta to lasy, które wraz ze źródłami wód mineralnych tworzą tutejszy prozdrowotny mikroklimat. Szczawnica oferuje liczne szlaki prowadzące na szczyty Gorców i Pienin, rezerwaty przyrody Wąwozu Homole, Wysokich Skałek i Białej Wody. Ogromną atrakcją są także spływy kajakowe Dunajcem oraz… kursy latania na paralotniach.

Pogorzelica

Kochasz nasze morze, ale nie cierpisz niepewnej polskiej pogody i tłoku panującego w najpopularniejszych kurortach, jak Mielno, Kołobrzeg czy Władysławowo? Mamy na to radę. Na tegoroczne wakacje nad Bałtykiem udaj się do Pogorzelicy. To wieś położona w pobliżu Rewala, w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego. Jest tu zdecydowanie spokojniej niż w większych miastach, a tutejszy park wodny (największy na całym Pomorzu!) doskonale zastąpi plażę w każdy chłodniejszy czy deszczowy dzień wczasów.

Gdańsk

Jesteś typem turysty, który podczas wakacji potrzebuje wielu wrażeń? Obawiasz się, że plaża, molo i latarnia morska nie wystarczą ci do szczęścia? Jedź zatem do Gdańska, który nie dość, ze sam w sobie jest bardzo atrakcyjny, to jeszcze leży blisko równie atrakcyjnych Gdyni i Sopotu. Tylko wybierz hotel, który zapewni ci łatwy dostęp do wszelkich rozrywek, jakich twoja dusza zapragnie. Proponujemy Focus Hotel Premium, obiekt znajdujący się w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska. Szybko trafisz z niego na plażę, do ożywających nocą dyskotek, a także w miejsca istotne historycznie i do okolicznych miejscowości (hotel od dworca PKP oddalony jest tylko o 450 m). Wycieczkę w to miejsce znajdziesz w ofercie biura lidl-podroze.pl.

„Prawdziwa podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu” – powiedział kiedyś pewien znany pisarz. Czy można było trafniej uchwycić sens przekazu, który kierujemy do ciebie w tym artykule? W tym roku koniecznie spędź przynajmniej część urlopu w Polsce. Wybrzeże z Międzywodziem i Pogorzelicą, Szczawnica na południu kraju i Gdańsk czekają!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie