Gdańsk dla fanów luksusu – jest w czym wybierać

Krzysztof Jagielski
25.04.2015

Gdańsk należy do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych polskich miast, co oczywiście dostrzegła branża wyrobów i usług luksusowych. W stolicy Pomorza bez trudu znajdziemy rozrywki skrojone na miarę najbardziej wymagających klientów, oczywiście głównie tych z grubym portfelem. Zrobiliśmy przegląd tego typu propozycji.

Luksusowy wypoczynek w Gdańsku

Gdańsk ma bardzo rozbudowaną ofertę hotelową, także pod względem obiektów z najwyższej półki. Nic dziwnego – według statystyk to miasto jest w czołówce najchętniej odwiedzanych przez biznesmenów w Polsce.

Na hotelowej mapie Gdańska znajdziemy renomowane obiekty sieciowe o standardzie 5. gwiazdek, jak Hilton czy Podewils, a także bardzo popularny wśród biznesmenów i zamożnych turystów Hotel Dwór Oliwski. Listę tę uzupełniają luksusowe Hotel Gdańsk i Hotel Mercure Stare Miasto.

Jeśli chodzi o obiekty SPA to także nie ma z ich dostępnością żadnego problemu. W Gdańsku działają prestiżowe sieciówki oraz ośrodki dedykowane lecznictwu i odnowie biologicznej. Panie (panowie też!) mogą wybierać spośród salonów SPA, kompleksowych ofert hotelowych oraz obiektów celujących w konkretne zabiegi – na włosy, skórę czy ogólną kondycję organizmu.

Luksusowe atrakcje dla zamożnych turystów

Gdańsk to bliskość morza, dlatego wiele atrakcji o luksusowym zabarwieniu jest właśnie związanych z Bałtykiem i w ogóle wodą. Z myślą o zamożnych turystach powstał m.in. Premium Yachting. Klub oferuje wyprawy żaglowe po Zatoce Gdańskiej i Morzu Bałtyckim. Na pokładzie możemy spotkać znanych ludzi – m.in. Mateusza Kusznierewicza, współtwórcę marki Premium Yachting.

Ta atrakcja jest droga, ale zapewnia ogromną dawkę emocji. Z pokładu jachtu możemy podziwiać Stare Miasto, nabrzeże Stoczni Gdańskiej, Westerplatte czy Twierdzę Wisłoujście. Takiego sposobu zwiedzania miasta można pozazdrościć bogatszym turystom.

Gruby portfel nie jest konieczny do skorzystania z innej ciekawej atrakcji związanej z wodą – Water Taxi. Owszem, jest to opcja zdecydowanie droższa od klasycznej taksówki czy komunikacji miejskiej, ale dla wielu osób możliwość szybkiego dotarcia z Zatoki Gdańskiej do Zatoku Puckiej warta jest dopłacenia.

Bursztyn – symbol gdańskiego luksusu

Tak, luksusowa turystyka również skupia się na bursztynie. W końcu jest to bardzo drogi minerał, na którego zakup wielu turystów po prostu nie może sobie pozwolić. Ci, którzy nie mają z tym problemu, powinni odwiedzić słynną Bursztynową Piątą Aleję, która wiedzie od ulicy Mariackiej, przez Długie Pobrzeże aż do Długiej.

Znajdziemy tam najbardziej luksusowe sklepy i galerie z dziełami wykonanymi z bursztynu. Oczywiście wyróżnia się przepiękna biżuteria.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.