Dobra informacja dla rodziców. Bon turystyczny został przedłużony

Maciej Piwowski
16.02.2023

Jeśli planujecie wypoczynek w Polsce z dzieckiem, ale do tej pory nie mieliście okazji wykorzystać bonu turystycznego, to nic straconego. Sejm przyjął zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym, który został przedłużony aż do końca marca 2023 roku.

Co trzeba wiedzieć o bonie turystycznym?

Bon turystyczny w założeniu ma pomóc przedstawicielom branży w przetrwaniu trudnego czasu po pandemii COVID-19, a także zachęcić do spędzania urlopów w kraju. Przysługuje on na każde dziecko do 18. roku życia i wynosi dokładnie 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością kwota bonu to 1000 zł.

Bon można zrealizować w wybranych hotelach, pensjonatach, ale też parkach rozrywki i tysiącach innych miejsc atrakcyjnych dla rodzin z dziećmi. Warunek: musi to być miejsce w Polsce.

Pierwotnie bon turystyczny tracił ważność z końcem września 2022 roku, jednak ponieważ nadal nie wykorzystało go około 750 tys. gospodarstw domowych, to rząd postanowił go przedłużyć. Pomysł poparł Sejm, w efekcie czego z bonu można skorzystać do 31 marca 2023 roku – na przykład w okresie ferii zimowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie