Dlaczego warto zwiedzać Polskę własnym samochodem?

Krzysztof Jagielski
26.03.2021

Od dawna planujesz poznać lepiej nasz kraj i nareszcie znalazłeś na to czas? Świetnie – wybierz kilka miejsc, które chcesz odwiedzić w pierwszej kolejności i ruszaj w drogę. Pytanie tylko, czym? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z własnego samochodu. W naszym poradniku znajdziesz argumenty przemawiające za tym, aby zwiedzać Polskę autem.

Pociągi się nie sprawdzają

Co prawda linie kolejowe w naszym kraju dojeżdżają w praktycznie każdy region, a do tego standard podróżowania pociągiem w ostatnich latach znacząco wzrósł, ale to i tak nie jest najlepsza opcja dla chcących zwiedzać. Pociągi są dobre, gdy chcesz dojechać z punktu A do punktu B. Gorzej, gdy po drodze planujesz jakieś przystanki, czy tym bardziej chcesz się dostać do małych miejscowości bez stacji kolejowej. Słowem: odpada.

Autobusy są drogie i niewygodne

To może autobus? Ciekawa opcja, ale tylko dla cierpliwych i… mających grubszy portfel. Zwiedzanie Polski autobusem jest możliwe, jeśli będziemy korzystać z połączeń PKS. Problem w tym, że bilety są naprawdę drogie, a jakość samych autobusów pozostawia wiele do życzenia. Jeśli masz samochód na gaz lub z silnikiem diesla, to taniej i wygodniej będzie wsiąść za kierownicę.

Rada

Ciekawym pomysłem może być korzystanie z prywatnych busów, ale tutaj problemem jest fakt, iż te w miejscowościach turystycznych kursują głównie w sezonie wakacyjnym.

Dotrzesz w mniej popularne miejsca

Własne auto daje ogromną niezależność. Jeśli pewnego dnia wpadniesz na pomysł, aby odwiedzić miejsce, o którym nie pisze się w przewodnikach czy na blogach podróżniczych, to nic Cię przed tym nie powstrzyma. Nie musisz oglądać się na rozkład jazdy autobusów i tracić całego dnia, by na końcu przekonać się, że nie było warto. Własny samochód rozwiązuje takie dylematy od ręki.

Zwiedzisz więcej

Polska to piękny kraj, o czym przekonasz się już podczas najbliższej podróży. Charakterystyczne dla naszej ojczyzny jest natomiast to, że wiele atrakcji – nawet w tym samym regionie – dzielą spore odległości. Dysponując własnym samochodem nie musisz się zastanawiać, czy warto jechać w dane miejsce, czy też nie. Masz możliwość sprawdzenia każdej atrakcji, bo dotrzesz do niej szybko i wygodnie. To niezaprzeczalna zaleta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie