Co warto zobaczyć w Bydgoszczy? Subiektywny przegląd

Mariusz Siwko
06.11.2019

Bydgoszcz przez wiele lat była turystyczną białą plamą. Nie miała żadnych szans w walce o turystę z pobliskim Toruniem, uchodząc za miasto typowo przemysłowe, szare, nieciekawe. To się jednak powoli zmienia. Dzięki dużym inwestycjom Bydgoszcz zyskała wizerunek miasta, które warto odwiedzić, choćby na kilka dni. Co zatem można w niej zobaczyć, aby zmienić stereotypowe myślenie o „Brzydgoszczy”? Sprawdź nasz subiektywny ranking.

Wyspa Młyńska

To zdecydowanie najatrakcyjniejsze miejsce w całej Bydgoszczy. Wyspa Młyńska ze słynną bydgoską Wenecją, to turystyczny diamencik, który zachwyca każdego, komu uda się tam dotrzeć. Olbrzymi wysiłek finansowy pozwolił przywrócić Wyspie charakter typowo turystyczny, spacerowy. Można się po niej powłóczyć, podziwiając zabytkowe kamienice, słuchając koncertu w miejscowym amfiteatrze czy wsłuchując się w nurt Brdy. Zdecydowanie polecamy!

Myślęcinek

Myślęcinek jest jednym z największych w Europie parków miejskich i miejscem, w którym można spędzić cały dzień. Nie tylko na spacerach, ale też podziwiając zwierzęta w małym ZOO, bawiąc się z dziećmi na placach zabaw, karmiąc kaczki i łabędzie czy jeżdżąc konno. W Myślęcinku znajduje się też niewielki stok narciarski. To idealne miejsce na wypoczynek.

Ulica Gdańska

Jedna z głównych ulic Bydgoszczy jest prawdziwym rarytasem dla osób, które cenią sobie zabytkową, secesyjną architekturę. Spacerując Gdańską warto zadzierać wysoko głowę, by móc podziwiać misternie zdobione elewacje kamienic. Jeśli spacer się przedłuży, to można dojść aż do wspomnianego wcześniej Myślęcinka, po drodze zjadając obiad w restauracji.

Kościół farny

Bydgoska fara jest jednym z najważniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Kilkaset lat historii zrobi wrażenie na każdym, kto lubi nie tylko zabytkową architekturę, ale także fascynujące anegdoty. Ciekawostką jest fakt, że stosunkowo niedawno podczas prac konserwacyjnych pod posadzką fary odkryto najprawdziwszy skarb. Więcej nie zdradzimy – zapraszamy do Bydgoszczy!

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Co ciekawego można opowiedzieć o mydle? Okazuje się, że wiele! To muzeum jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Prezentuje dzieje ludzkiej higieny, rozwój środków myjących oraz fascynujące tajniki przechodzenia od fazy robienia prania w rzekach do współczesnych pralek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie