Co należy zobaczyć będąc w Warszawie?

Maciej Piwowski
01.03.2017

Warszawa każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Większość Polaków chociaż raz w swoim życiu była w stolicy, a wielu z nich wybierają to miasto jako swoje miejsce, gdzie studiują, mieszkają i realizują się zawodowo. Będąc w tym miejscu, trudno jest w jeden dzień zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje, jednak są takie, których nie powinno zabraknąć w planach żadnego turysty.

Pałac Kultury i Nauki

Stał się on symbolem Warszawy i każdy, nawet obcokrajowiec, kojarzy Warszawę z Pałacem Kultury i Nauki. To z jego 30 piętra można zobaczyć panoramę stolicy, ujrzeć miejsca, które zupełnie inaczej wyglądają z lotu ptaka, jak Stare Miasto czy malownicze wybrzeże Wisły. Będąc w Pałacu Kultury i Nauki, warto jest również odwiedzić mieszczące się w nim Muzeum Techniki, gdzie znajdują się stare odbiorniki radiowe, motocykle i inne zabytkowe sprzęty.

Stare Miasto

Centralny punkt Warszawy, które odwiedzają turyści i mieszkańcy zarówno wciągu dnia, jak również podczas wieczornych spacerów. Podczas wędrówki między malowniczymi kamienicami, koniecznie trzeba odwiedzić Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym, Zamek Królewski, w którym mieściła się siedziba królów Polski, a także pomnik syreny i Katedrę św. Jana. Nieopodal starówki mieści się siedziba Prezydenta RP, czyli Pałac Prezydencki oraz zabytkowe kościoły i Uniwersytet Warszawski.

Centrum Nauki Kopernika

Tutaj każdy może stać się na chwilę dzieckiem. Interaktywne muzeum oferuje swoim klientom mnóstwo atrakcji. Pomysłodawcy tego projektu postawi na naukę przez zabawę, czyli poznawanie pewnych przedmiotów i zjawisk, uczestnicząc w licznych eksperymentach. Kilka sal tematycznych przeniesie nas w świat nauki, jednak w zupełnie inny sposób, niż ma to miejsce na lekcji fizyki, chemii czy geografii.

Teatr Komedia

Wieczorem zawsze można wyjść do baru, restauracji lub odwiedzić Teatr Komedia. Tutaj w ramach biletu możemy nie tylko uczestniczyć w doskonałej sztuce teatralnej, ale spędzić czas w towarzystwie fantastycznego humoru. Niezwykła gra aktorska i mistrzowska reżyseria przyciągają każdego wieczora setki gości. Repertuar teatrów Warszawa jest naprawdę bogaty, a wśród nich komedie, czyli idealna opcja podczas spontanicznego, weekendowego wyjazdu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie