Ciekawe atrakcje dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

Mateusz Rąbalski
28.04.2016

Warszawa to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, gdy chodzi o atrakcje przeznaczone dla dzieci. Jeżeli szukasz interesujących pomysłów na spędzenie wolnego czasu, w takim przypadku zapraszamy do zapoznania się z naszą listą!

Stolica prezentuje wiele interesujących atrakcji dla najmłodszych – zarówno na ciepłe dni, jak i również wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Oprócz warszawskich zabytków, w tym Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta oraz całego Starego Miasta czy Wilanowa, w Warszawie czeka też wiele różnych ciekawych miejsc na spacery.

Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim Łazienki Królewskie, gdzie można nakarmić kaczki, łabędzie czy wiewiórki, a także popływać latem gondolami. Nowoczesne place zabaw czekają także w Ogrodzie Saskim oraz w Parku Ujazdowskim, natomiast na rowerkach wodnych można popływać w Parku Skaryszewskim.

Wyprawę do Warszawy warto też uzupełnić o zwiedzenie Stadionu Narodowego – to świetna propozycja przede wszystkim dla amatorów piłki nożnej, ale nie tylko. Stadion jest udostępniony do zwiedzania przez cały rok i podczas wycieczki z przewodnikiem można tutaj zobaczyć też szatnie piłkarzy. Zimą z kolei można tutaj poszusować na lodowisku.

W porze letniej warto również odwiedzić Miejski Ogród Zoologiczny, w którym żyje ponad 5 tysięcy zwierząt. Dla dzieci przygotowano wyjątkową atrakcję - „Baśniowe Zoo”, w którym najmłodsi mogą nakarmić i pogłaskać niektóre ze zwierząt.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, gdzie z dzieckiem w Warszawie można spędzić wolny czas, warto wziąć pod uwagę Centrum Nauki Kopernik. To doskonałe miejsce zarówno dla dzieci i dorosłych. Czekają tutaj różnorodne interaktywne ekspozycje, można robić rozmaite eksperymenty i przy tym świetnie się bawić. W pobliżu znajduje się też planetarium Niebo Kopernika, gdzie można poczuć się jak w kosmosie dzięki specjalnemu sferycznemu ekranowi, na którym wyświetlają się ciała niebieskie. Na terenie Centrum znajduje się też duży plac zabaw.

Do planu swojej wizyty w Warszawie warto dodać też Pałac Kultury i Nauki, a w szczególności odwiedziny znajdującego się na 30. piętrze tarasu widokowego – panorama stolicy zapiera dech w piersiach!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.