Bory Tucholskie – dlaczego warto je odwiedzić?

Mateusz Rąbalski
22.03.2021

W Polsce jest mnóstwo miejsc idealnych zarówno na weekendowy wypad, jak i wakacyjny pobyt. I choć nadal większość turystów wybiera nadmorskie lub tatrzańskie kurorty, to warto nieco poszerzyć swoje horyzonty i udać się w mniej oczywistym kierunku. Nasza propozycja to Bory Tucholskie. Sprawdź, dlaczego warto je odwiedzić.

Cisza i spokój

Bory Tucholskie są wręcz wymarzonym kierunkiem turystycznym dla osób, które chcą nareszcie odpocząć od zgiełku miasta i zanurzyć się w błogiej ciszy. Bez problemu można znaleźć pensjonaty, ośrodki agroturystyczne czy nawet dobrej klasy hotele położone w samej głuszy. To olbrzymi atut Borów Tucholski i dobry powód, aby nareszcie je odwiedzić.

Bardzo dobre ceny

W odróżnieniu od sąsiednich Kaszub, a nie wspominając już o popularnych kurortach nad morzem czy w górach, Bory Tucholskie są względnie tanim kierunkiem podróży. Szczególnie, jeśli zdecydujesz się na pobyt w wynajętym domku, na polu namiotowym czy nawet w agroturystyce. Tygodniowe wakacje dla całej rodziny są w zasięgu nawet osób zarabiających nieco powyżej minimalnej krajowej.

Coś dla nieprzepadających za tłumami

Bory Tucholskie nadal nie są przesadnie popularnym kierunkiem turystycznym, co należy uznać za spory atut. Jeśli na wakacjach szukasz odpoczynku, nie masz ochoty przepychać się w tłumie do największych atrakcji, nie lubisz, gdy obok Ciebie imprezują młodzi ludzie lub po prostu chcesz pobyć sam na sam ze swoimi myślami, to trudno o lepszy wybór.

Dogodna lokalizacja

Mocną stroną Borów Tucholskich jest też to, że jest do nich blisko z dowolnego zakątka Polski. Nie ważne, czy mieszkasz na południu, północy, wschodzie czy zachodzie – w Bory dojedziesz w ciągu maksymalnie kilku godzin, a podróż nie będzie kosztowna. Przykładowo: z Warszawy kieruj się autostradą A2 na Łódź, następnie odbij na Toruń, skręć na S10 na Bydgoszcz i stamtąd masz już rzut beretem np. do Osia czy Tlenia.  

Super sprawa dla aktywnych

Bory Tucholskie są wymarzonym kierunkiem turystycznym dla osób preferujących aktywny wypoczynek, najlepiej na rowerach. Jest tam mnóstwo terenów spacerowych czy tras kajakowych. Jeśli więc nie lubisz siedzieć w miejscu, to Bory na pewno Cię zachwycą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie