Z Map Google możesz skorzystać nawet bez telefonu. Jak to zrobić?

Jerzy Biernacki
27.02.2023

Mamy Google to bezsprzecznie najpopularniejsza aplikacja do nawigacji samochodowej, pieszej czy rowerowej. Korzystają z niej setki milionów ludzi na całym świecie – i praktycznie wszyscy robią to przy pomocy telefonu. Okazuje się jednak, że z Google Maps można korzystać także inaczej, zostawiając smartfon w domu czy w aucie. Wyjaśniamy to w naszym krótkim poradniku.

Wystarczy odpowiedni smartwatch

Google niedawno poinformowało, że nareszcie dodało obsługę swojej sztandarowej aplikacji do urządzeń z systemem Wear OS 3. Są to przede wszystkim bardzo popularne smartwatche Samsung Galaxy Watch.

Dzięki temu z aplikacji można korzystać z pominięciem telefonu, a jeśli smartwatch dodatkowo jest wyposażony w moduł LTE lub ma połączenie z siecią Wi-Fi, to aplikacja będzie dostępna nawet wtedy, gdy zegarek nie jest sparowany ze smartfonem.

To spore udogodnienie np. dla osób biegających czy jeżdżących na rowerze, które chcą odkrywać nowe trasy niekoniecznie zabierając ze sobą telefon.

Google zapowiada również, że wkrótce pojawi się możliwość korzystania z aplikacji Mapy Google na urządzeniach z Wear OS 3 również w trybie offline.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie