Subskrypcja nawigacji samochodowej – jakie są zalety tego rozwiązania?

Piotr Kowalczyk
21.12.2022

Usługi sprzedawane w modelu subskrypcji świetnie przyjęły się na naszym rynku. Świadczy o tym chociażby ogromne zainteresowanie ofertą platform streamingowych. Okazuje się, że w subskrypcji można mieć również nawigację samochodową. To coraz popularniejsze rozwiązanie, która ma kilka istotnych zalet.

Szybki dostęp do aktualnych map

Wykupiona subskrypcja gwarantuje kierowcy dostęp do najnowszych map zaraz po tym, jak te zostaną oficjalnie wypuszczone przez dostawcę usługi. Zostaniesz o tym poinformowany mailowo lub też stosowna informacja wyświetli się w menu systemu nawigacyjnego w Twoim samochodzie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia, że podróżując autem zawsze jesteś na bieżąco.

Dodatkowo warto podkreślić, że usługa subskrypcyjna często jest połączona z tzw. usługą live traffic. Polega to na tym, że system nawigacji ostrzega o wypadkach i innych utrudnieniach w czasie rzeczywistym, np. proponując objazdy.

Wygoda

Model subskrypcyjny to świetne rozwiązanie dla tych kierowców, którzy nie narzekają na nadmiar wolnego czasu, dużo jeżdżą po Polsce lub Europie i muszą mieć pewność, że mapy w ich systemie nawigacji są zawsze aktualne. Nie chcą się zastanawiać, czy już mogą pobrać nową wersję map, szukać ich na portalach internetowych czy grupach fanów danej marki motoryzacyjnej.

Legalne źródło

To także ważny argument, zwłaszcza dla osób, które rozumieją i doceniają wartość czyjejś własności intelektualnej. Wykupując dostęp do nawigacji samochodowej w modelu subskrypcyjnym ponosisz relatywnie niewysoką opłatę (około 300-400 zł rocznie), w ramach której zyskujesz gwarantowany dostęp do oryginalnych map z oficjalnej dystrybucji, a więc w 100% legalnych i kompatybilnych z Twoim systemem nawigacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie