Immersive View – ciekawa funkcja w Google Maps

Antoni Kwapisz
03.04.2024

Mamy Google to najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna na świecie, która wciąż zaskakuje nas interesującymi funkcjami. Jedną z najnowszych zmian jest wprowadzenie funkcji Immerive View, z której w ograniczonym zakresie można korzystać także w Polsce. Dowiedz się, na czym to polega.

Czym jest Immersive View?

Immersive View to funkcja, która pozwala wyświetlać budynki i inne obiekty w widoku trójwymiarowym z lotu ptaka. Dzięki temu jesteśmy w stanie wstępnie zapoznać się z miejscem docelowym i podjąć decyzję, czy rzeczywiście chcemy się tam wybrać. Funkcja może być szczególnie przydatna podczas zwiedzania obcych miast, pomagając w wyborze tych rzeczywiście najatrakcyjniejszych miejsc.

Póki co Google stopniowo rozbudowuje funkcję Immersive View o nowe obiekty. Najwięcej jest ich w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. Gigant zapowiada stopniowe dodawanie miejsc w pozostałych krajach.

W Polsce dzięki tej funkcji możemy już obejrzeć w widoku trójwymiarowym np. Zamek Królewski w Warszawie czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Niektóre obiekty są również prezentowane w formie krótkiego, 30-sekundowego filmiku dostępnego po przejściu do zakładki Zdjęcia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie