Google Maps z większym naciskiem na korzystanie z Asystenta Google

Maciej Piwowski
18.03.2024

Nie jest tajemnicą, że funkcja Asystenta Google nie zrobiła furory. Google próbuje ratować ten projekt i sięga po dobrze znane metody, czyli po prostu stara się wymusić na nas częstsze korzystanie z wybierania głosowego. Wkrótce mają się o tym przekonać osoby używające aplikacji Google Maps.

Zniknie tryb samochodowy

Tryb samochodowy to funkcja, z której polscy użytkownicy Google Maps nie mogli nigdy korzystać. Działa ona na podobnej zasadzie jak Android Auto – podczas nawigowania w Google Maps na ekranie wyświetlają się ikonki np. połączenia telefonicznego do szybkiego wybrania numeru.

Google ma z tego zrezygnować w ramach lutowej aktualizacji aplikacji Google Maps. W zamian otrzymamy – a jakże – jeszcze lepiej widoczny przycisk mikrofonu, po którego naciśnięciu aktywuje się Asystent Google.

I właśnie przy pomocy Asystenta będziemy mieć możliwość wybrania połączenia telefonicznego, odpowiedzenia na wiadomość tekstową, uruchomienia odtwarzacza muzyki itd. Może to być całkiem przydatne podczas jazdy samochodem czy treningu biegowego/rowerowego, gdy korzystamy z Google Maps do nawigowania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie