Google Maps pomoże Ci w szukaniu miejsca parkingowego

Andrzej Winnicki
14.06.2023

Większość z nas doskonale zna aplikację Google Maps, która świetnie sprawdza się jako darmowa nawigacja samochodowa. Nie wszyscy natomiast wiedzą o ukrytej funkcji Google Maps. Aplikacja może pomóc w znalezieniu wolnego miejsca parkingowego w pobliżu adresu, do którego nawiguje. Jak skorzystać tej opcji?

Nawigacja nie znajdzie miejsca, ale podpowie, gdzie warto go szukać

Ekran parkingowy, bo o tej funkcji piszemy, jest ukryty w dolnej części ekranu pod symbolem „P”. Po wpisaniu nowego adresu należy sprawdzić, czy nawigacja wyświetli informacje na temat potencjalnej dostępności miejsc parkingowych w pobliżu – podkreślamy, że póki co funkcja działa tylko w wybranych regionach, przede wszystkim w miastach, gdzie zresztą jest najbardziej przydatna.

Po wybraniu ekranu parkingowego zobaczymy podpowiedzi dotyczące tego, jak trudno będzie znaleźć miejsce parkingowe w pobliżu wskazanego adresu. Google Maps wyświetli informacje na temat natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Kierowca będzie więc mógł przygotować się na to, że w momencie dojechania na miejsce musi poświęcić więcej czasu na znalezienie wolnego miejsca parkingowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie