Będzie łatwiej korzystać z Google Maps w samochodzie? Wszystko na to wskazuje

Mariusz Siwko
08.06.2023

Google Maps to najpopularniejsza aplikacja nawigacyjna na Androida, która ma jednak swoje bolączki. Szczególnie narzekają na nią kierowcy korzystający z funkcji Android Auto. Po połączeniu telefonu z systemem auta domyślnie obraz z nawigacji jest wyświetlany na ekranie samochodu. Gdy chcemy to zmienić i korzystać z nawigacji na telefonie, to konieczne jest kilkakrotne rozłączenie i ponowne połączenie urządzenia. Ten problem został już rozwiązany na części smartfonów.

Czas zaktualizować Google Maps

Jeśli chcesz korzystać z nawigacji w czasie jazdy wyłącznie na telefonie, a Android Auto wykorzystywać wyłącznie do np. odtwarzania muzyki, to zacznij od zaktualizowania aplikacji Google Maps do najnowszej wersji – v11.67.0702. Nie zaszkodzi również zaktualizować Android Auto.

Po tym zabiegu jest szansa, że będziesz mieć możliwość jednoczesnego wyświetlania obrazu z nawigacji zarówno na telefonie, jak i na ekranie samochodowym. Nowa funkcjonalność na pewno działa na smartfonach Pixel.

Jeśli u Ciebie nic się nie zmieniło, to prawdopodobnie musisz poczekać, aż Google łaskawie wprowadzi tę modyfikację również na Twoim telefonie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie