Android Auto oficjalnie w Polsce. Łatwiej skorzystasz z Google Maps w samochodzie

Andrzej Winnicki
07.02.2022

Choć dla wielu osób może to być zaskoczeniem, to rzeczywiście Android Auto oficjalnie zadebiutowało w Polsce dopiero pod koniec grudnia 2021 roku. Wcześniej aplikacja była domyślnie zainstalowana na urządzeniach z systemem Android 10, natomiast posiadacze starszych smartfonów mogli ją pobrać jedynie nieoficjalnymi kanałami. Teraz to się nareszcie zmieniło, dzięki czemu kolejne tysiące polskich kierowców będzie mogło dużo łatwiej korzystać z usługi Google Maps w swoich samochodach.

Jak zainstalować Android Auto na telefonie?

Jeśli do tej pory nie miałeś tej aplikacji na swoim smartfonie, to teraz wystarczy już tylko wejść do sklepu Google Play, wpisać „Android Auto” w polu wyszukiwania i już możesz zainstalować apkę na urządzeniu. Jest dostępna z polskim supportem, systemem ocen etc. Instalacja powinna przebiec bez problemu.

Uwaga!

Aplikacja Android Auto jest kompatybilna ze smartfonami z systemem od Android 6 w górę.

Jak zacząć korzystać z Map Google w samochodzie?

Mając już Android Auto na telefonie oraz – co bardzo ważne – mając samochód z wyświetlaczem dotykowym, możesz już wygodnie korzystać z usług Google w aucie, na czele z nawigacją Google Maps. Wystarczy tylko podłączyć telefon do samochodowego systemu inforozrywki za pomocą kabla USB lub – w przypadku nowszych smartfonów – przez Bluetooth. Pojazd automatycznie rozpozna usługę Android Auto, dzięki czemu na ekranie auta wyświetlą się udostępnione funkcje Google.

Głównym narzędziem, z jakiego będziesz mógł korzystać w samochodzie, jest oczywiście nawigacja Google Maps. Możesz ją obsługiwać przez ekran dotykowy w aucie lub z wykorzystaniem komend głosowych w ramach usługi Asystent Google.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie