Zalety hoteli dla dorosłych

Jerzy Biernacki
24.03.2020

Nawet najbardziej troskliwi rodzice, którzy uwielbiają spędzać czas ze swoimi dziećmi, potrzebują czasem chwili dla siebie. Nie ma w tym nic złego. Każdy musi zaszyć się czasem gdzieś na uboczu. Z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Hotele dla dorosłych będą wówczas najlepszym rozwiązaniem.

Obiekty tego typu wciąż budzą mieszane uczucia. Z jednej strony każdy z nas rozumie potrzebę odpoczynku, z drugiej jednak wciąż czujemy presję społeczeństwa i ciężko nam przyznać, że marzy nam się urlop z dala od najmłodszych. Hotele dla dorosłych na brak zainteresowania jednak nie narzekają...

Hotele dla dorosłych - największe zalety

Jeśli planujemy urlop bez dzieci, cieszy nas już sama wizja odpoczynku od ciągłej opieki nad nimi. Niekoniecznie też chcielibyśmy się wówczas znaleźć tam, gdzie pełno jest rodzin ze swoimi pociechami. Nie po to wyjeżdżamy z głośnego domu, żeby znaleźć się w równie hałaśliwym hotelu. Skoro istnieją miejsca stworzone z myślą o rodzinach, muszą być również takie, które przeznaczone będą wyłącznie dla dorosłych.

Takie hotele nie są wybierane przypadkowo. Panuje tam błoga cisza, można delektować się relaksem, mając pewność, że nic go nie zakłóci. Na próżno szukać tam głośno bawiących się dzieci. Na próżno nasłuchiwać ich śmiechu, krzyku czy płaczu za ścianą. Nikt nie będzie również demonstrował w restauracji niezadowolenia z marchewki znajdującej się na talerzu.

Hotele dla dorosłych nie posiadają żadnych atrakcji dla dzieci, ale oferują za to liczne rozrywki dla ich rodziców. Do dyspozycji gości są luksusowe strefy SPA, baseny, puby czy restauracje. Osoby, które szukają swojego azylu, zdecydowanie powinny wziąć pod uwagę takie miejsca.

Hotele dla dorosłych doskonałe na specjalne okazje!

Hotele dla dorosłych to nie tylko opcja na weekend, czy kilka dni urlopu. Jest to również doskonałe miejsce na romantyczne zaręczyny, uroczyste rocznice ślubu, Walentynki, wieczorki kawalerskie, panieńskie i wesela!

Tego typu obiekty doskonale nadają się na przyjęcia weselne bez dzieci. Najmłodsi wymagają dużo uwagi. Po kilku godzinach zabawy maluchy zaczynają marudzić, robią się śpiące i zmęczone, a rodzice nie mogą oddać się beztroskiej zabawie. Poza tym biegające między stołami i obsługą dzieci stwarzają zagrożenie – zarówno dla siebie, jak i dla innych. Wystarczy też chwila nieuwagi, aby na pięknej sukni panny młodej wylądowała czekoladowa przekąska lub sok.

Pary, które marzą o weselu bez maluchów, obawiają się braku zrozumienia ze strony zaproszonych gości. Czują się zakłopotane i nie wiedzą, jak poinformować, że pociechy powinny tego dnia zostać pod czyjąś opieką. Na pewno łatwiej będzie przekazać taką prośbę, podpierając się między innymi specyfiką hotelu…

Gdzie znajdziemy hotele dla dorosłych?

Hotele dla dorosłych wciąż są czymś nowym i rzadko spotykanym. Nie znajdziemy ich zbyt wiele, ale istnieją – również w Polsce! Jednym z takich miejsc jest znajdujący się nad morzem Hotel Quadrille.

Quadrille to miejsce przeznaczone wyłącznie dla gości powyżej 16. roku życia, utrzymane jednocześnie w motywie Alicji w Krainie Czarów! Wystrój wnętrza czyni to miejsce wyjątkowym. Osoby, którym marzy się romantyczny weekend we dwoje w cichym miejscu na uboczu, powinny udać się nad morze i zajrzeć do Hotelu Quadrille.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.