Wyjazd wakacyjny – sposób na odpoczynek i wyciszenie

Mateusz Rąbalski
14.04.2021

Po długim czasie zamknięcia i obostrzeń każdy przebiera nogami, żeby wybrać bezpieczne lokum i piękne miejsce na spokojny wypoczynek.

Wypoczynek letni zawsze był jednym z istotniejszych przerywników w pracy i sposobów na reset po roku szkolnym.

W tym roku jest on szczególnie potrzebny z uwagi na fakt, że szczególnie dużo czasu spędzamy w domu i przed komputerami. Dzieci, młodzież i dorośli są spragnieni wolności, swobody i odpoczynku. Staliśmy się jednak bardziej ostrożni w temacie wyboru miejsca i lokum.

Co daje nam bezpieczeństwo?

Z przeprowadzonych badań wynika, że latem najbezpieczniej Polacy będą czuli się w Polsce. Nasz kraj ma wiele do zaoferowania, od przepięknych nizinnych, zacisznych miejsc, aż do nieco bardziej znanych i obleganych plaż, gór i mazurskich jezior.

Decyzja zależy od indywidualnych preferencji. Nawet w dość obleganych górach mamy zaciszne miejsca. A co jeśli potrzebujemy miejsca zacisznego, ale takiego, które pozwoli nam jednocześnie skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji, gdy będziemy mieli na to ochotę?

Wówczas doskonałym rozwiązaniem są kwatery lub apartamenty nieco oddalone od centrum miejscowości górskich np. Elkowy Zakątek. Ten przykładowy obiekt znajduje się ok 20 min spacerkiem od Krupówek.

Co nam daje taka lokalizacja?

Spokój, ciszę i bezpieczeństwo w postaci braku tłumów. Jeśli natomiast poczujemy się spragnieni obcowania z innymi ludźmi, sklepami i restauracjami zakopiańskimi, mamy je blisko i możemy skorzystać.

Dodatkowym atutem, akurat tego obiektu jest to, ze apartamenty dają pełną niezależność od gastronomii. Bogato wyposażone kuchnie umożliwiają funkcjonowanie na zasadach domowych, a jakość i luksus wnętrz zaspokoi nawet tych najwybredniejszych.

Takie same obiekty są również dostępne nad morzem i na Mazurach. Warto postawić na bezpieczeństwo i jakość, zeby urlop stanowił dla nas przyjemność, a nie dodatkowy stres.

Pamiętajmy, że spacery na świeżym powietrzu nie są groźne, o ile zachowujemy dystans i pamiętamy o dezynfekcji. Spacer w parku nie stanowi zagrożenia nawet jeśli jesteśmy w miejscowości turystycznej, o ile pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Ktoś może stwierdzić, że wyjazd do apartamentu, gdzie sam musi przygotować posiłki niczym nie różni się od bycia w domu, ale.... nie zapominajmy o zmianie środowiska, klimatu i otoczenia, co jest ważne zarówno dla ciała jak i dla naszego zdrowia psychicznego.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.