Wycieczka do Paryża – zabytki, hotele i francuskie specjały

Andrzej Winnicki
27.09.2016

Paryż to miasto zakochanych, idealne na romantyczną wycieczkę we dwoje, podróż poślubną lub walentynki. Jakie atrakcje czekają tam na przyjezdnych, co warto zwiedzić i jak spędzić czas?

Paryż to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na świecie – znane ze wspaniałych muzeów prezentujących unikalne dzieła światowego dziedzictwa kulturowego, wiekowych zabytków, monumentalnej architektury i urokliwych restauracji serwujących specjały francuskiej kuchni. Wystarczy przejść się paryskimi uliczkami, zachwycić dziełami sztuki w Luwrze oraz skosztować wytrawnego wina – i w ten sposób poczuć niepowtarzalny klimat tego miasta. Wycieczka do Paryża jest na pierwszym miejscu w Twoich wyjazdowych planach? Sprawdź zatem, jakie miejsca należy zwiedzić, gdzie się zatrzymać i w jakich restauracjach się stołować.

Paryskie zabytki

Żadna wycieczka do Paryża nie może odbyć się bez odwiedzenia najważniejszych zabytków miasta, takich jak słynna Wieża Eiffla, Luwr, Muzeum Orsay, Katedra Notre Dame, Łuk Triumfalny czy Pola Elizejskie. Nawet jeśli jesteś w mieście przejazdem, po prostu musisz wygospodarować czas na odwiedzenie tych kultowych miejsc. Jako pierwszy punkt na mapie wycieczki możesz wybrać Wieżę Eiffla – warto odwiedzić ją dwa razy – w ciągu dnia i wieczorem. Wybierzesz wjazd na samą górę windą, czy wolisz dotrzeć na tarasy widokowe pokonując niezliczoną ilość schodów? Wieczorny spacer w okolice Wieży Eiffla to prawdziwa uczta dla oczu – budowla migocze tysiącem świateł. Wycieczka do Paryża nie może obejść się bez zwiedzenia Luwru, czyli muzeum, w którym zgromadzono najsłynniejsze na świecie dzieła sztuki. Możesz obejrzeć w nim zbiory będące dziedzictwem starożytnego Egiptu, Grecji, monumentalne rzeźby, a także słynną Mona Lisę autorstwa Leonarda da Vinci. To tutaj możesz także podziwiać szklaną piramidę – miejsce, które po prostu trzeba sfotografować. Paryż kojarzy się również ze słynnym dzwonnikiem z Notre-Dame. Majestatyczna, gotycka katedra rozsławiona przez pisarza Victora Hugo to obowiązkowy przystanek podczas każdej wycieczki. Warto pokonać kręte schody, żeby dostać się na wieżę oraz zobaczyć słynną Galerię Chimer, czyli gargulców strzegących katedry. Każda wycieczka do Paryża musi także zahaczyć o Łuk Triumfalny stojący u zbiegu 12 ruchliwych arterii miasta. Budowla postawiona na cześć Napoleona codziennie przyciąga tysiące turystów.

Zupa cebulowa i foie gras

Paryż to jednak nie tylko wspaniałe zabytki. Każdy entuzjasta francuskiej kuchni powinien skosztować specjałów serwowanych w paryskich restauracjach. Dzień warto rozpocząć od klasycznego croissanta oraz filiżanki kawy. Warto spróbować także słynnego francuskiego dania z kaczej wątroby. Jaka restauracja serwuje najlepsze foie gras w całym Paryżu? Udaj się do L’Astrance, a będziesz rozkoszować się wykwintnym specjałem, który rozpływa się w ustach. Nie możesz także przegapić słynnej zupy cebulowej – serwuje ją wiele lokali, ale mieszkańcy Paryża twierdzą, że najlepsze podaje gospoda Au Pied de Cochon. Nie zapominajmy również o przysmakach ze ślimaków – bez skosztowania tego wykwintnego specjału nie uda się żadna wycieczka do Paryża.

Gdzie się zatrzymać?

Paryż zachęca turystów do przyjazdu i oferuje bardzo rozbudowaną ofertę miejsc noclegowych – od ekskluzywnych hoteli, przez komfortowe pensjonaty, aż po tanie hostele. Każdy podróżny znajdzie tutaj coś dla siebie. Wycieczka do Paryża od dawna była Twoim marzeniem? Postaraj się zarezerwować miejsce noclegowe z dużym wyprzedzeniem, a na pewno sporo oszczędzisz. Czym należy kierować się podczas wybierania hotelu? Na pewno ważnym aspektem jest cena, jednak warto także zwrócić szczególną uwagę na lokalizację i infrastrukturę. Najlepiej żeby hotel był blisko stacji metra, które jest świetnym środkiem transportu. Szukasz komfortowego hotelu w dzielnicy St. Germain? Wybierz urokliwy Istria St. Germain, w którym gościł m.in. pisarz Rainer Maria Rilke. A może zależy Ci na widoku panoramy miasta? Hotel Regyn’s Montmartre z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wybierz się na niezapomnianą wycieczkę z LOT Travel https://www.lottravel.com/lot-oferty/paryz-weekend-w-miescie-milosci,10.html

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie