Wybierzmy się na Podlasie

Piotr Kowalczyk
06.09.2021

Podlasie to kraina w dużej mierze leżąca na terenie województwa podlaskiego oraz częściowo na obszarze województw mazowieckiego oraz lubelskiego. Stolicą regionu jest Białystok, który nadaje się idealnie na bazę wypadową jeśli zamierzamy zwiedzić Podlasie.

Hotel w Białystoku - klimatyzowane pokoje

W mieście Białystok warto zatrzymać się w Hotelu 3Trio położonym nieopodal centrum miasta, dzięki czemu będzie nam łatwiej zwiedzić ciekawe miejsca. Hotel 3Trio w Białystoku ma klimatyzowane pokoje z łazienką, posiadające aneks kuchenny, gdzie wybrać możemy pyszne śniadania w formie bufetu. Chlubą hotelu są bardzo wygodne, zamawiane specjalnie dla 3Trio łóżka, a pościel ozonowana jest w technologii systemu Sanipill. Miły personel hotelowy zaprasza do komfortowej restauracji. Restauracja w Hotelu 3Trio łączy w sobie elegancję dając swobodną atmosferę, a w klimatyzowanych wnętrzach mile spędza się czas. Restauracja serwuje dania kuchni polskiej, bazując na rodzimych podlaskich produktach. 

Pyszne śniadania w ofercie Mega Deal

Oferta Mega Deal to spory rabat od wszystkich cen na wszystkie rodzaje pokoi z klimatyzacją. Ze względu na atrakcyjność oferty wymagana jest opłata za cały pobyt z góry, opłata nie zostanie zwrócona, jeśli zrezygnujemy z części pobytu lub nie pojawimy się w hotelu. Pyszne śniadanie jest wliczone w cenę. Hotel posiada bardzo duży, bezpłatny parking, nie ma więc obaw, że nie będziemy mieli, gdzie zaparkować.

Co można zwiedzić w mieście Białystok?

Podlasie ogólnie jest bardzo ciekawym regionem do zwiedzania, a miasto Białystok ma bardzo wiele do zaoferowania, między innymi:

- Pałac Branickich to magnacka rezydencja z czasów saskich, a dzięki późnobarokowej architekturze potocznie nazywany jest Wersalem Północy. W samym pałacu znajduje się Muzeum Medycyny, a wokół pałacu będziemy mieli okazję przeżyć cudowne chwile zwiedzając okoliczne pałacowe ogrody. Pałac znajduje się w samym centrum Białegostoku.

- Planty w Białymstoku, to 15 hektarów parku w modernistycznym stylu z wieloma kamiennymi rzeźbami.

- Muzeum Podlaskie z siedzibą w zabytkowych wnętrzach Ratusza w samym centrum Białegostoku.

- Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP z XVII wieku.

- Muzeum Dziejów Ziemi czyli zabawa dla najmłodszych - Park Jurajski Dinozaurów, a na terenie parku znajdują się trampoliny, park linowy, kolejka górska i wiele innych atrakcji.

- Białostocki Park Naturalistyczny ze stylem ogrodu angielskiego oraz francuskiego.

- Na obrzeżach Białegostoku znajduje się Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, gdzie znajdziemy ekspozycję stałą oraz różnorodne wystawy czasowe.

- Również na obrzeżach miasta znajduje się Park Linowy Jeroniki.

A to jedynie kilka z propozycji miasta Białystok, wszystkie polecam każdemu.

Atrakcje Podlasia to nie tylko centrum miasta Białystok 

Inne znaczące miasta Podlasia to Tykocin, Supraśl, Białowieża i Siemiatycze. Co ciekawego możemy jeszcze zobaczyć? Na Podlasiu istnieje kilka parków narodowych, w tym Biebrzański Park Narodowy, Narwiański Park Narodowy oraz Białowieski Park Narodowy, który jest najstarszym parkiem w Polsce. Do każdego z nich warto zajrzeć, niemniej jednak najchętniej odwiedzany jest Białowieski Park Narodowy, gdzie możemy poznać z bliska nasze polskie żubry. W każdym z parków bardzo dobrze jest zorganizowana infrastruktura turystyczna.

Podlasie to klimatyczne miejsca, w tym ciekawa architektura w większości drewnianych cerkwi, pięknie malowanych, wartych odwiedzenia.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.