Wakacje w Turcji - co warto zobaczyć?

Krzysztof Jagielski
22.05.2017

Mogłoby się wydawać, że do wakacji zostało jeszcze dużo czasu, jednak my postanowiliśmy już teraz pomóc opracować plan letniego wyjazdu tym, którzy lubią mieć wszystko dopięte na ostatni guzik na długo przez wyjazdem. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się Turcji, a raczej atrakcjom jakie ma ona turyście z Polski do zaoferowania. Pamiętaj, że nawet najprzyjemniejszy wypoczynek z czasem może się znudzić, dlatego lepiej jest mieć w zanadrzu dobrze opracowany plan zwiedzania, który pozwoli nam miło i przede wszystkim ciekawie spędzić swój wolny czas.

Wojna trojańska – duch przeszłości Anatolii

Niektórzy wychodzą z błędnego założenia, że Turcja to tylko piękne plaże, nowoczesne hotele i oferujące wszystko czego zapragnie klient bazary. Kraj ten w rzeczywistości ma jednak dużo więcej do zaoferowania, niż tylko miejsca i obiekty sprzyjające wypoczynkowi. Podczas pobytu w państwie położonym na półwyspie Azja Mniejsza, warto wybrać się do miejsca, o którym do tej pory jedynie mieliśmy okazję czytać w starogreckim poemacie epickim Iliada. Jako, że prawie 20 lat temu Troja została wpisana na światową listę dziedzictwa UNESCO, warto poświęcić odrobinę wolnego czasu i zobaczyć znane jedynie z naszych wyobrażeń miejsce na własne oczy.

Powrót do przeszłości w Zamku Mamure Kalesi

Twierdza o której mowa położona jest około 130 kilometrów na wschód od Alanyi. Jest to punkt obowiązkowy dla osób, które potrafią docenić walory architektoniczne zamków i warowni. Ze względu na wielkość obiektu, na jego zwiedzanie warto wygospodarować sobie sporo wolnego czasu, aby móc w pełni docenić jego zalety. Jest to największy obiekt w całym basenie Morza Śródziemnego.

Konstantynopol – największe miasto Turcji

Stambuł, w przeszłości zwany Konstantynopol to miejsce, w którym nie może Cię zabraknąć. Miasto to przez wieki było stolicą Cesarstwa Bizantyjskiego. Jest to prawdziwe dziedzictwo kulturowe, niezwykle wyjątkowe na tle można by rzec, że całego świata. Możesz być pewien, że niesamowita architektura, piękne zdobienia i dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół zrobi na Tobie niesamowite wrażenie.

A wszystko to za niewielkie pieniądze

Jesteś osobą spontaniczną, która lubi z dnia na dzień pakować walizki i jechać na drugi koniec świata? Jeśli tak, to rozważ zakup oferty Turcja last minute, dzięki której uda Ci się zrealizować wakacje marzeń za całkiem sensowne pieniądze. Stosunkowo tania wycieczka pozwoli Ci wypocząć, a przy tym poznać historię, którą do tej pory mogłeś oglądać jedynie na kartkach książek.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.