Wakacje na każdą kieszeń – sprawdź, jak je zaplanować!

Krzysztof Jagielski
23.05.2016

W dobie tanich lotów i ofert last minute coraz więcej osób może sobie pozwolić na coroczne wyjazdy za granicę. W bogatej ofercie biur podróży każdy z nas znajdzie coś na swoją kieszeń. Warto poznać także kilka patentów, dzięki którym wakacje staną się znacznie tańsze.

Przeglądaj oferty last minute i first minute

Doskonałym sposobem na tanie wakacje jest skorzystanie z ofert typu last minute. Pojawiają się one na stronach internetowych poszczególnych biur podróży (np. Rainbow – R.pl) na krótko przed planowanym wylotem. Jeśli wzięcie urlopu z dnia na dzień i szybkie spakowanie walizki nie stanowi dla ciebie problemu, warto rozważyć taki sposób organizowania wypoczynku. Drugą możliwością jest skorzystanie z oferty first minute. Promocje na wyjazdy zorganizowane pojawiają się na długo przed wakacjami, kusząc wyjątkowo atrakcyjnymi cenami jeszcze zimą oraz wczesną wiosną. Aby zaoszczędzić na wyjeździe, warto z dużym wyprzedzeniem zaplanować daty urlopu. Rezerwując wycieczkę na kilka miesięcy przed wakacjami, możemy oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Tanie loty – sposób na wakacje za grosze

Ciekawym sposobem na tanie podróżowanie jest wyszukiwanie tanich lotów. Coraz bogatsza oferta tanich linii lotniczych pozwala na dotarcie w wiele różnych zakątków Europy, północnej Afryki czy zachodniej Azji. Warto pamiętać, że aby latanie tanimi liniami było naprawdę korzystne, musimy ograniczyć ilość bagażu. Najlepiej będzie, jeśli uda nam się spakować tylko do podręcznego plecaka, wliczonego w cenę biletu. W przypadku dużego bagażu rejestrowanego zmuszeni będziemy uiścić dodatkowe opłaty. Jeśli upolowaliśmy już bilety lotnicze, rozejrzyjmy się także odpowiednio wcześniej za noclegami. Korzystając z wyszukiwarek internetowych, znajdziemy hotele, hostele i prywatne kwatery oferujące różnorodny standard i zróżnicowane ceny. Wybierając miejsce pobytu, warto kierować się opiniami, jakie dany lokal zebrał w internecie. Tym sposobem unikniemy przykrych niespodzianek i konieczności szukania lokum zastępczego na miejscu.

Jak nie wydać za dużo w podróży?

Istnieje szereg sprawdzonych sposobów na oszczędzanie w czasie podróży. Po wylądowaniu na miejscu sprawdź, czy zamiast taksówki nie możesz pojechać do miasta autobusem. Jeśli planujesz dużo się przemieszczać, możesz rozważyć także wynajęcie samochodu, co wypada korzystnie zwłaszcza w przypadku dłuższego pobytu. Niekiedy możliwe jest także wypożyczenie pojazdu w jednym punkcie danej sieci, a oddanie w zupełnie innym, co zapewnia swobodę podróżowania i umożliwia powrót z innego lotniska. Wybierając się na obiad lub kolację do restauracji, warto poszukać takiej, w której siedzą miejscowi. Dzięki temu możemy trafić nie tylko na tańszy, ale także lepszy lokal.

Podróżowanie nie musi być drogie. Dzięki tanim lotom, czarterom i ofertom typu last minute możemy znacznie zaoszczędzić na wyjeździe, nie rezygnując z żadnej atrakcji.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie