Szukasz bezpiecznej opcji na wakacje 2021? Postaw na żagle na Mazurach!

Andrzej Winnicki
11.01.2021

Pandemia COVID-19 wywróciła nasze życia do góry nogami. W 2020 roku setki tysięcy osób musiały nagle zmienić plany urlopowe z powodu zamkniętych granic, ostrego reżimu sanitarnego w hotelach i surowych obostrzeń w miejscowościach turystycznych. To był jednak rok, w którym przypomnieliśmy sobie o zaletach turystyki indywidualnej. Renesans przeżywał karawaning, a olbrzymi wzrost zainteresowania zaliczyły też żagle. Te drugie są zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją na spędzenie także tegorocznych wakacji. Dlaczego warto wybrać się na żagle na Mazury? Oto najważniejsze argumenty.

Maksymalny poziom bezpieczeństwa

Spędzenie urlopu na pokładzie prywatnego jachtu daje pewność zminimalizowania ryzyka zachorowania czy przeniesienia choroby na bliskich. Żagle są pod tym względem unikalne, ponieważ nie ma drugiej takiej formy spędzania wakacji, która pozwalałaby zachować maksymalny dystans społeczny od innych osób – co w 2021 roku, przed upowszechnieniem dostępu do szczepionki, wciąż będzie kluczowe.

Jacht można dziś swobodnie wynająć – jedną z najciekawszych ofert na Mazurach ma firma Vipjacht. Jej jachty są w pełni wyposażone, co gwarantuje niezależność od świata zewnętrznego. Wystarczy zabrać prowiant, aby w ogóle nie schodzić na ląd czy też po prostu cumować na dziko. Do dyspozycji żeglarzy są m.in. ok. 300 litrowy zbiornik na wodę, toaleta morska, prysznic z ciepłą wodą, lodówka z zamrażarką, kuchenka gazowa, ekspres do kawy, ogrzewanie, TV, zasilanie 230 V (możliwość korzystania z „normalnego” prądu nawet na środku jeziora) i wiele więcej.

Każdy jacht przed przekazaniem go najemcy jest dokładnie myty i dezynfekowany, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom ochrony przed patogenami. Można więc śmiało uznać, że spędzenie wakacji na jachcie jest o wiele bezpieczniejsze niż np. w pokoju hotelowym.

Brak ryzyka odwołania wakacji

Każdy, kto w 2020 roku musiał w ostatniej chwili zrezygnować z wycieczki z biurem podróży dobrze wie, jak dużo wynika z tego kłopotów. Długi czas oczekiwania na zwrot pieniędzy, nerwowe szukanie pomysłu na inną formę spędzenia wakacji, stres itd.

Ponieważ nie ma pewności, czy wakacje 2021 będą już w pełni bezpieczne pod względem epidemiologicznym, warto ograniczyć ryzyko powtórzenia się ubiegłorocznego scenariusza. Organizując urlop na własną rękę i spędzając go na żaglach mamy 100% pewność, że wakacje dojdą do skutku – wynajem jachtów nie podlega przepisom zabraniającym oferowania noclegów w hotelach.

Bardzo wysoki komfort

Żagle, a już szczególnie na pokładzie luksusowo wyposażonego jachtu, to idealna propozycja dla osób ceniących sobie wysoki komfort. Nie chodzi tutaj tylko o świetne wyposażenie samych jachtów, ale także o wygodę, jaką zapewniają mazurskie porty.

Dobrym przykładem będzie tutaj port Ekomarina Giżycko, w którym cumują jachty z oferty Vipjacht. Charakteryzuje się on szerokimi kejami (możliwość zachowania dystansu od załóg pozostałych jednostek), a każdy najemca ma nieograniczony dostęp do prądu, bieżącej wody, sanitariatów czy pralni. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy niekoniecznie chcą cumować na dziko.

Sposób na aktywne wakacje

Żagle wcale nie muszą ograniczać się do czasu spędzonego na jeziorze. To świetny sposób na to, aby zwiedzić przepiękne Mazury, odwiedzać różne porty, odkryć unikalną w skali europejskiej przyrodę czy zasmakować pysznej mazurskiej kuchni.

Dodajmy również, że w Vipjacht można wynająć różne jednostki pływające, w zależności od swoich preferencji czy posiadanego patentu – m.in. jachty żaglowe, houseboaty, jachty motorowe, szybkie motorówki czy skutery wodne. Z pełną ofertą wynajmu można się zapoznać na stronie vipjacht.pl. Warto szybko podjąć decyzję o rezerwacji, ponieważ wszystko wskazuje na to, że żagle będą wielkim hitem nadchodzących wakacji.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie