Szczawnica - świetna baza noclegów w górach

Mateusz Rąbalski
22.10.2020

Miłośnicy gór oraz wypoczynku - nie tylko aktywnego, z pewnością znają Szczawnicę - piękny górski kurort. To urocze niewielkie miasteczko jest doskonałym punktem wypadowym dla wielbicieli pieszych wędrówek, lecz również świetnym miejscem dla każdego, kto szuka ciszy i relaksu w otoczeniu przyrody. Niezależnie od pory roku! Co sprawia, że Szczawnica jest tak wyjątkowa?

Szczawnica - serce Pienin

Szczawnica nie tylko położona jest w sercu Pienin. Ona jest centrum tych wspaniałych gór. Miasteczko było sławne i popularne w drugiej połowie XIX wieku, chociaż piękne i gościnne tereny cieszyły się popularnością już w czasach prehistorycznych! Jednak pomimo ciekawej historii regionu, największą popularność Szczawnica zyskała dzięki wodom termalnym, szczawom, którym zresztą zawdzięcza swoją nazwę.

To właśnie odkrycie źródeł przyczyniło się do błyskawicznego rozwoju tego regionu i sprawiło, że Szczawnica zdobyła sławę w całym kraju! Obecnie turyści odwiedzający Pieniny mogą rozkoszować się kąpielą w licznych basenach termalnych, a także cieszyć oczy urodą krajobrazu podczas przechadzek po Parku Zdrojowym nad rzeką Grajcarek. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów odwiedzających Szczawnicę?

Sposoby na wypoczynek w Pieninach

Przede wszystkim nie można zapomnieć, że Szczawnica mieści się w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w którym znajdą się trasy i punkty widokowe dostępne dla każdego - niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej. Ze Szczawnicy można wspiąć się na Sokolicę, Trzy Korony, czy w końcu Wysoką. Warto również odwiedzić okoliczne zamki, jak te w Czorsztynie oraz Niedzicy.

Nie można też zapominać, że Szczawnica leży w Dolinie Dunajca. Pobyt w miasteczku jest więc doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w raftingu! Zwolennicy spokojniejszych rozrywek, którzy jednak chcieliby doświadczyć tego niesamowitego przeżycia, jakim jest rejs górską rzeką, mogą skorzystać ze spływu tratwą. To doskonała rozrywka dla całej rodziny.

A kiedy górskie wędrówki zaczną nużyć, można zmienić środek lokomocji z własnych nóg na... rower. Trasa rowerowa ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru nie jest zbyt trudna, a przejażdżka brzegiem rzeki, wśród gór i drzew, to cudowny relaks. W średniowiecznym Czerwonym Klasztorze na podróżnych czekają nie tylko atrakcje architektoniczne, lecz również możliwość skosztowania pysznych knedliczków, a pełnoletni z pewnością nie pogardzą zimnym słowackim piwem.
 

Komfortowe noclegi z wyżywieniem w pensjonacie Czarda

Żeby maksymalnie skorzystać ze wszystkich atrakcji, warto starannie wybrać nocleg. Jeśli planujesz wizytę w Szczawnicy i chcesz, żeby Twoje pienińskie doświadczenie było jak najbardziej autentyczne, zapraszamy do naszego pensjonatu Czarda!

Kameralny ośrodek dogodnie usytuowany blisko najciekawszych punktów miasteczka to doskonała opcja dla tych, którzy chcą wypocząć, ale przy tym skorzystać ze wszystkich atrakcji Szczawnicy. Oprócz komfortowych pokojów i domowej atmosfery, w pensjonacie na naszych gości czekają także regionalne przysmaki. Zapraszamy!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.