Pomysł na weekend - zwiedzanie Wrocławia

Mariusz Siwko
27.06.2022

Stolica Dolnego Śląska kryje w sobie wiele miejsc wartych zobaczenia, odkrycia bogatej historii oraz usłyszenia nietypowych ciekawostek. Wrocław jest jednym z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast przez turystów z Polski oraz z zagranicy. Jak spędzić weekend we Wrocławiu? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wrocław to miasto pełne niespodzianek. Od zielonych i pełnych roślinności parków czy wysp, przez zabytkowe, architektoniczne perełki kryjące w sobie bogatą historię, po nowoczesne muzea dla małych i dużych turystów oraz miejsca widokowe, z których rozpościera się panorama na całe miasto oraz (przy dobrej pogodzie) pobliskie góry. Dlatego weekend spędzony w stolicy Dolnego Śląska będzie czystą przyjemność, łączącą możliwości poznania ciekawych miejsc z posmakowaniem regionalnej kuchni oraz odkryciem wielu atrakcji turystycznych.

Jak spędzić weekend we Wrocławiu?

Weekend we Wrocławiu można spędzić na wiele sposobów. Tradycyjnie - spacerując ulicami miasta i poznając jego najciekawsze miejsca lub nietypowo - korzystając z licznych atrakcji, jakie oferuje stolica Dolnego Śląska.

Wycieczka w czasie

Pierwszą propozycją na zagospodarowanie weekendowego czasu we Wrocławiu jest wybranie się na wycieczkę w czasie. To zaskakująca podróż po najważniejszych zabytkach Starego Miasta oraz Ostrowa Tumskiego. W trakcie spaceru dowiesz się więcej o historii Wrocławia, poznasz kilka nietypowych zwyczajów, tradycji oraz faktów z życia miasta. Dodatkowo, wszystko będzie okraszone dużą dawką humoru. Aktywny udział w zwiedzaniu zapewni lokalna przewodniczka - mieszczka parająca się czarami. Zapowiada się ekscytująco i tajemniczo!

Rowerem po Wrocławiu

Drugą propozycją na spędzenie weekendu we Wrocławiu jest skorzystanie z jednośladu, dzięki któremu łatwiej i szybciej przemieścisz się w odległe zakątki miasta. Jeśli dodatkowo kochasz rower to taka forma zwiedzania będzie idealnym połączeniem. Wycieczka rowerowa po Wrocławiu to alternatywna propozycja dla tradycyjnego zwiedzania. Dostarczy sporo wrażeń, a w czasie dwu- lub trzygodzinnej przejażdżki poznasz tyle miejsc, ile odkrywa się podczas tradycyjnego, pieszego spaceru w ciągu dwóch dni. Brzmi zachęcająco?

Stary Rynek na szybko

Jeśli w weekend planujesz nie tylko zobaczyć Wrocław, ale wybrać się także w pobliskie góry, proponujemy odkryć Stary Rynek „na szybko”. To trzecia propozycja na zwiedzanie Wrocławia. Piesza wycieczka dla tych, którzy nie dysponują dużą ilością czasu, ale chcieliby poznać najważniejsze miejsca i dowiedzieć się więcej od lokalnego przewodnika. Spacer, w czasie którego zobaczysz turystyczne serce, czyli Stary Rynek i jego zakamarki. To właśnie wrocławski rynek jest dziedzictwem różnych narodów, które przez tysiące lat zamieszkiwały miasto. W mniej dostępnych i znanych miejscach znaleźć można namacalne wspomnienia z różnych epok - trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. W trakcie krótkiej, acz intensywnej wycieczki poznasz gotycki Ratusz, Uniwersytet, dawne więzienie miejskie, Ossolineum, zobaczysz najsłynniejsze kamieniczki wrocławskie.

Wrocław dla koneserów

Jeśli historia stolicy Dolnego Śląska jest dla ciebie fascynująca i chciałbyś dowiedzieć się o niej więcej, proponujemy czterogodzinny spacer po Wrocławiu z przewodnikiem turystycznym. Brzmi jak wyzwanie? To wycieczka dla koneserów, którzy kochają odkrywać nowe miejsca, chcą bliżej poznać historię i ciekawostki związane z Dolnym Śląskiem. Pomimo że spacer wydaje się być bardzo długi, to w jego trakcie nie zabraknie atrakcji, ani ciekawostek z życia miasta. Trasa zwiedzania została podzielona na dwa najważniejsze obszary turystyczne. Ostrów Tumski oraz Stare Miasto, które odkryjesz zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Poznasz nowe miejsca, o których mało kto słyszał, zobaczysz panoramę całego Wrocław z wieży widokowej, dowiesz się dlaczego gotycki ratusz jest wyjątkowy oraz odwiedzisz pierwszą gotycką świątynie na ziemiach polskich, a także usłyszysz o tym, co jedli dawniej mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska.

Sposobów i pomysłów na spędzenie weekendu we Wrocławiu jest znacznie więcej. Jeśli jednak jesteś fanem odkrywania nowych miejsc, zwiedzania i poznawania ciekawostek oraz historii - te propozycje będą dla ciebie. Bez względu na to, którą z nich wybierzesz, zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi propozycjami spędzenia weekendu we Wrocławiu razem z Wrocmania.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.