Planujesz wakacje w Hiszpanii? Sprawdź, co musisz zobaczyć!

Krzysztof Jagielski
07.09.2018

Hermosa España, czyli piękna Hiszpania, skrywa mnóstwo ciekawych zakątków i wspaniałych zabytków architektonicznych, ale podczas jednej wizyty w tym pięknym kraju nie sposób ich wszystkich zobaczyć. Dlatego wybraliśmy 3 z nich, które zasługują na szczególną uwagę podróżujących i warto je umieścić na swojej liście miejsc do odwiedzenia.

Barcelona

Słynna Barcelona, jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii, ale dla turystów z całego świata często stanowi cel numer jeden podczas wizyty w tym kraju. Niesamowitego klimatu, jaki roztacza się wokół, nie da się poczuć oglądając pocztówki czy fotografie. To trzeba poczuć na własnej skórze. Czeka na Ciebie przepiękna starówka, wzgórze Montjuic i ogromna Sagrada Familia autorstwa Gaudiego.

Madryt

Dla niektórych obowiązkowym punktem wycieczki jest Barcelona, a dla innych Madryt, równie piękny, choć może nie aż tak efektowny. Na pierwszy rzut oka stwierdzić można, że miastem rządzi chaos, ale przy bliższym poznaniu zyskuje i okazuje się być niezwykle stylowym i eleganckim. Budzące zachwyt pałace, eleganckie arterie i place sąsiadujące z uliczkami wypełnionymi po brzegi ekskluzywnymi restauracjami i drogimi butikami – to musisz zobaczyć na własne oczy.

San Sebastian

To tu uciekają wszyscy ci, którzy nie czerpią przyjemności z przebywania na zatłoczonym południu kraju. Rozciągające się wzdłuż rozsławionej plaży Concha miasto, nazywane jest czasami „perłą oceanu”. Kiedyś piękno tego miejsca wakacyjną porą było doceniane przez królową Izabelę II, obecnie turyści z całego świata lubią tu przyjeżdżać i odpoczywać, rozkoszując się niesamowitymi widokami wokół.

Costa Blanca

Nie jest tu tak kameralnie jak na San Sebastian, ale również warto się tutaj wybrać. Znajdziesz tu wszystko co niezbędne do błogiego wypoczynku – wysypane złocistym piaskiem i otoczone turkusową wodą plaże, fantastyczną pogodę oraz mnóstwo luksusowych hoteli i smacznego jedzenia. A gdy zażywanie kąpieli słonecznych już Ci się znudzi, możesz aktywnie spędzić czas uprawiając jeden z wybranych sportów wodnych.

Zastanawiasz się, która hiszpańska plaża będzie najlepsza na letni wypoczynek z rodziną? Na stronie https://www.nakednoyz.com/podroze/ znajdziesz top 10 plaż Hiszpanii. Warto przeczytać, zanim wykupisz wakacyjną ofertę.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.